21.07.2009 | 12:07

Nová značka na českém trhu

V domácím prostředí v ulicích města Dvora Králové nad Labem uspořádala společnost Simed koncem dubna předváděcí akci samosběrného zametače Brock. Kompaktní zametací nástavba na podvozku Mitsubishi Canter po svém představení na brněnském veletrhu Urbis Invest uklízela v České republice vůbec poprvé.

Značka Simed byla tuzemským uživatelům dosud známá především jako výrobce strojů pro údržbu vozovek a další komunální techniky, zametače byly v nabídce firmy zastoupeny nástavbami vhodnými k agregaci například s vozidly Multicar nebo kloubovými univerzálními nosiči Holder. Samosběrný zametač ale v portfoliu produktů chyběl.
„Proto jsme se rozhodli od letošního jara navázat spolupráci s německou značkou Brock Kehrtechnik GmbH. Na českém trhu má zastoupení řada předních evropských výrobců zametačů, ale značka Brock tu dosud chyběla. U našich západních sousedů je známá především v těžších odvětvích, jako je například stavba silnic, nicméně úspěchy sklízí i se svými zametacími stroji. Samosběrný zametač Brock se tak stal prvním zbožím, které nabízíme, ale sami nevyrábíme,“ vysvětluje jednatel společnosti Simed Ing. Jaroslav Bil.
Ve výrobním programu značky Brock najdeme zametací stroje ve velikostech 3 až 12 m³, kompaktní zametače, velkoobjemové zametací stroje i letištní zařízení. Své obchodní zastoupení má firma prakticky po celém světě. Všechny zametače jsou vyvíjeny jako stavebnicový systém, a tak může firma již při konstrukci strojů operativně reagovat na požadavky uživatelů. Kromě vhodného objemu nástavby si tak může zájemce zvolit stroj s pravým, levým nebo oboustranným zametáním.