15.11.2016 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová výměnná mycí nástavba pro hákové nosiče

Od května roku 2000 působí na trhu společnost Pivnička, která má svoje sídlo ve středočeských Ratenicích. Původně se zabývala především servisem vyklápěčů a prodejem kontejnerů a nádob na komunální odpad. Postupně svůj sortiment rozšiřovala a v tomto trendu pokračuje i nadále. Posledním počinem je konstrukce a výroba vlastní mycí kontejnerové nástavby na svozové nádoby a kontejnery.

Nová nástavba prošla letos zkušebním provozem a měla by nahradit jednoúčelové mycí vozy. „Pořizovací cena mycího speciálu se pohybuje mezi sedmi až osmi miliony korun a jde tedy o zařízení, které by mělo být, aby se investice do něj vyplatila, v neustálé permanenci. Naše nástavba je podstatně levnější, přitom lze snadno demontovat a v zimních měsících nahradit třeba sypačem. Podvozek s hákovým nosičem je tak víceúčelový a jeho celoroční provoz je efektivní,“ říká jednatel firmy a zároveň konstruktér nové mycí nástavby Miloš Pivnička.

Pro menší města, či sdružení obcí

Nástavba je určena pro mytí svozových nádob a kontejnerů s kapacitou od 110 do 1100 litrů. Obsluha umístí nádoby určené k umytí do hřebenového vyklápěče SKI-PI (lze mýt dvě nádoby v jednom cyklu), po jejich zvednutí začíná proces vlastního mytí pomocí dvou mycích hlav Kärcher osazených vždy dvěma tryskami. Mycí hlava rotuje a zároveň se otáčejí i trysky, takže stěny nádob jsou dokonale očištěny vodou pod tlakem zhruba 100 barů. Proces je poloautomatický, obsluha může nastavit čas jednoho mycího cyklu i tlak trysek. Většinou se doba mytí jedné nádoby pohybuje mezi 20 až 30 sekundami. Nástavba poháněná od podvozku vozidla je vybavena zásobníkem na čistou vodu s objemem 2,3 m3, zásobník na špinavou vodu má kapacitu 2,5 m3. Toto množství čisté vody postačí na umytí zhruba 200 kontejnerů (1100 l) nebo 400 svozových nádob s objemem 110 i 240 litrů. Zařízení je opatřeno čidlem monitorujícím množství vody v nádrži. K dispozici je též ruční tlaková mycí pistole.

„Nástavba by měla najít uplatnění v menších městech, popřípadě si ji mohou pořizovat sdružení obcí. Čistou vodu je možné doplnit i dezinfekčním prostředkem, popřípadě vůní, ale použití chemických prostředků je třeba prodiskutovat s výrobcem čerpadla, aby nedošlo při provozu k jeho poškození nebo rychlému opotřebení. Novou nástavbu jsme vyvíjeli a zkoušeli dva roky a první ohlas je velice příznivý,“ hodnotí Miloš Pivnička.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down