11.07.2018 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová výkonná svahová sekačka do náročných podmínek

Široký sortiment zahrnující ručně vedené mulčovače, žací stroje se sběrem i modely vhodné pro sečení vysoké trávy, kladívkové mulčovače a traktorové sekačky včetně modelů Sherpa s pohonem všech kol určených pro práci ve svažitém a těžkém terénu a řadu dalších zařízení může nabídnout značka AS-Motor. Letos na jaře přichází se žhavou novinkou, modelem samojízdného mulčovacího stroje s označením AS 1040 YAK 4WD.

Speciálně pro práci v těžkém svažitém terénu byla zkonstruována profesionální sekačka AS 1040 YAK 4WD, která má letos svoji premiéru. Při jejím vývoji vycházeli konstruktéři z konceptu osvědčených ručně řízených kladívkových mulčovačů AS 901 a sekaček AS 940 Sherpa 4WD, které patří mezi nejoblíbenější modely značky AS-Motor. Oproti traktorové sekačce Sherpa je u modelu YAK zásadní změnou nahrazení dvounožového žacího ústrojí rotorem s mulčovacími kladivy při zachování výhod a pohodlí pro sedící obsluhu.

Stroj kompaktní konstrukce s ocelovým rámem a hmotností pouhých 335 kilogramů a nízko položeným těžištěm je stabilní i při práci ve svazích a obtížných terénech. Hmotnost stroje je rovnoměrně rozložena (45 % na přední a 55 % na zadní nápravě), což také přispívá k velice dobré stabilitě. S trvalým pohonem všech čtyř kol a uzávěrkou diferenciálu zadní nápravy se sekačka velmi dobře pohybuje i na vlhkém svažitém povrchu. Obsluha může i v těžkých podmínkách využít poměrně vysokou pracovní rychlost při dostačujícím výkonu mulčovacího ústrojí.*

Více v časopisu Komunální technika 7/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down