16.03.2015 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová vlajková loď připlula do Berouna

Premiérové dny otevřených dveří Kubota uspořádala v polovině března ve svém berounském areálu společnost K.B.T. PROFTECH. Ta jako generální dovozce zastupuje značku Kubota od loňského listopadu. K vidění byly traktory vhodné pro komunální sféru i zemědělství a nechyběla žhavá novinka v podobě zbrusu nového modelu traktoru M7171.

„Není žádným tajemstvím, že korporace Kubota vlastní ze 49 procent značku Kverneland, kterou na českém trhu úspěšně zastupuje společnost Kverneland Group Czech, jejímž jsem zakladatelem a jednatelem. Jisté změny v obchodní strategii se tedy daly očekávat, jen jsem netušil, že přijdou tak brzy, a ani jsme tímto směrem nepodnikali žádné přípravné kroky. Když ale nabídka na vytvoření nové firmy, která by značku Kubota v sortimentu komunálních a zemědělských strojů zastupovala, přišla, nedalo se dost dobře říci ne. Zájem o spolupráci vykrystalizoval ze strany Kuboty ze zkušeností s dobře fungujícím prodejem zemědělské techniky Kverneland, jelikož právě do prodeje zemědělských strojů tato značka napnula své síly a posílit chce i v nabídce zemědělských traktorů. Do barev Kuboty se začala předloni převlékat vyráběná zemědělská technika v USA, v loňském roce ve Francii a Německu, letos na jaře v Polsku a časem zřejmě dorazí tento trend i k nám. I když není kam spěchat, jelikož klasické barvy Kvernelandu jsou zde oblíbené a pozice na trhu je více než dobrá,“ objasňuje důvody změn jednatel společnosti K.B.T. PROFTECH Ing. Jiří Zikmund.

„V segmentu zahradní a komunální techniky byly produkty značky Kubota v minulosti určitě úspěšné. Proto zůstává dosud fungující prodejní a servisní síť, k níž někteří prodejci ještě přibydou. Prodejní síť bude fungovat ve dvou liniích, komunální a zemědělské, přičemž někteří obchodní zástupci budou nabízet jak komunální, tak zemědělskou techniku,“ dodal Jiří Zikmund.

Novou vlajkovou lodí výkonnějších traktorů Kubota se stal model M 7171 s výkonem motoru 170 koní. Jde o nejsilnější čtyřválcový motor ve své třídě. Uživatelé mohou volit ze dvou variant převodovek. Převodovka PowerShift umožňuje řazení 20/20, nebo 40/40, další variantou je plynulá převodovka Kubota K-VT. Odpružení kabiny může být mechanické, případně elektropneumatické.

U žacích ani univerzálních traktorů nedochází pro letošní sezónu k výrazným změnám. Mezi nejoblíbenější stroje patří modely G 26 s mezinápravovým systémem sečení i sekačky ZD s nulovým poloměrem otáčení.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down