18.12.2014 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová užitková vozidla představena s fanfárami a kanonádou

Za zvuku oslavných fanfár a střelby ze středověkých palných zbraní oficiálně uvedla firma Simed na tuzemský trh nová vozidla italské značky Durso. V areálu hradu Pecka se mohli příchozí seznámit se dvěma modely Horizon a Multimobil. Jde o malé komunální nosiče s možností nesení čelních a zadních nástaveb především pro letní a zimní údržbu městských komunikací a chodníků.

Jak úvodem připomněl jednatel společnosti Simed, Ing. Jaroslav Bil, k navázání spolupráce s italskou firmou Durso SRL došlo před více než rokem na veletrhu Demopark v německém Eisenachu. „Technické parametry i příznivá pořizovací cena by mohly oslovit tuzemské uživatele. Především vozidlo Durso Multimobil se svojí šířkou 1550 mm má velkou šanci se mezi menšími dosud nabízenými univerzálními komunálními nosiči prosadit,“ uvedl Jaroslav Bil.

Firma Durso SRL působí na trhu téměř 40 let a v jejím výrobním programu najdeme pracovní vozidla uplatňující se v zemědělství hlavně na farmách hospodařících v horských oblastech i komunálních službách. Při vývoji nových modelů klade důraz jak na pohodlí obsluhy, tak na všestrannost vyráběných modelů. Po zhruba dvacetiletých úspěších na domácím trhu se jí daří postupně pronikat do dalších zemí Evropy. Proto se její konstruktéři snaží reagovat i na požadavky zahraniční klientely a přizpůsobit vyráběná užitková vozidla daným potřebám. Výsledkem jejich úsilí jsou právě představené modely Horizon a Multimobil.*

 

Více v časopisu Komunální technika 12/2014

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down