22.08.2017 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová traktorová sekačka nahradí křovinořezy

Především v katastru městské části Prahy 9 působí při údržbě zeleně, chodníků, dětských hřišť i dalšího mobiliáře společnost Hortus správa zeleně. Na ploše přibližně 120 hektarů zajišťuje zahradnické práce, navrhuje a realizuje nové zahrady a parky a především se celoročně stará o městskou zeleň. Podle pokynů odboru životního prostředí a dopravy navíc zametá a skrápí svěřené chodníky a v její správě je i 180 stojanů se sáčky na psí exkrementy rozmístěných na celém území Prahy 9. Šíři zaměření firmy odpovídá též strojový park, který společnost pravidelně obnovuje a rozšiřuje o novou techniku. Posledním přírůstkem byla letos v polovině července traktorová sekačka AS-Motor AS 940 Sherpa 4WD RC.

Univerzální dálkově řízená sekačka AS-Motor AS 940 Sherpa 4WD RC je určena pro ty nejnáročnější uživatele. Obsluha může buď klasicky sedět přímo na stroji (variabilně nastavitelné ergonomické sedadlo), nebo sekačku obsluhovat s využitím dálkového ovládání, které má dosah až 300 metrů. Pokud na sekačce obsluha sedí, je dálkové ovládání nefunkční.

Kompaktní a robustní stroj s dlouhým rozvorem si poradí bez problémů i s hustým travním porostem do výšky až 1,5 metru a zvládá i zpracování náletových dřevin, a to i ve velmi strmém terénu díky nízko posazenému těžišti. Pracovní záběr dvounožového žacího ústrojí dosahuje 90 cm, výška sečení je nastavitelná centrálně v pěti polohách od 80 do 135 mm. Žací ústrojí pracuje jako plovoucí, takže velice dobře kopíruje terén. Díky hydrostatickému systému pojezdu ovládá obsluha plynule bez nutnosti řazení pracovní rychlost přesně podle potřeby a podmínek. Rychlost pojezdu vpřed se pohybuje od 0 do 6,7 km/h, při pojezdu vzad od 0 do 6,5 km/h. Stroj tak zvládne posekat až 6000 m2 plochy za hodinu.

Travní sekačka na ocelovém šasi je poháněna benzínovým čtyřtaktním dvouválcovým motorem Briggs & Stratton s maximálním jmenovitým výkonem 27 koní a zdvihovým objemem 724 cm3.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down