Nová řada lžic pro kolové nakladače

Společnost Doosan uvedla na trh nový sortiment lžic pro kolové nakladače. Jsou určeny pro univerzální použití a disponují kapacitami od 2,0 do 6,7 m3. Jedná se o další praktickou ukázku, jak firma zvyšuje výběr příslušenství pro své nakladače.

Mezi klíčové vlastnosti lžic patří větší kapacita a široká možnost konfigurace, která umožňuje optimalizaci využití při různých aplikacích. Díky oceli Hardox® nabízí novinka vyšší odolnost proti opotřebení v porovnání se lžícemi z běžné kalené oceli. Všechny části přicházející do styku se zemí nebo materiálem jsou navrženy tak, aby usnadňovaly optimální pronikání do materiálu, čímž se snižuje spotřeba paliva.

Nové tlumiče nárazů zajišťují větší pohodlí obsluhy a snižují namáhání na konstrukci nakladače i lžíce. Tomuto inovativnímu řešení předcházelo dvouleté testování v náročném provozu. Dorazy jsou nyní připevněny na odolné gumové podložce, která snižuje nárazy a hluk při zpětném pohybu lžíce.

S plnou konfigurací

Damien Dambre, produktový manažer pro vývoj speciálních aplikací a příslušenství pro společnost Doosan Infracore Europe, uvedl: „Nová řada lžic pro univerzální použití je maximálně konfigurovatelná. Kromě možnosti volby typů zubů nebo přišroubovaných břitů na lžíci si zákazníci mohou vybrat z široké nabídky prvků, jako je způsob připojení, tvar spodní části, ochrany lžíce, tvaru břitu a dalších.“

Prodejci techniky Doosan mohou preferencím klientů vyhovět za použití online nástroje, určeného pro optimální výběr lžic. Ten pomáhá nakonfigurovat lžíci v osmi jednoduchých krocích podle konkrétních požadavků zákazníka.

Výběr na míru

Pracovní proces byl představený na konkrétní lžíci vybrané pro nový kolový nakladač Doosan DL580-5. Ten se používá k přepravě materiálu z lomu a při jeho nakládce do násypky drtiče kamene v jednom z provozů francouzské společnosti Cheval Group v Drôme.

Po výběru techniky následovala podrobná studie podmínek v lomu a preferencí řidiče, aby se přesně určila správná konfigurace kolového nakladače se zvláštním zaměřením nejen na pneumatiky, ale zejména na lžíci. V případě aplikace v Drôme prodejce zvolil lžíci o objemu 6,7 m³ a šířce 3400 mm. Specifikace byly určeny v přímé spolupráci s obsluhou stroje a za pomoci online konfigurátoru.

Zvolený typ lžíce se vyznačuje zaobleným tvarem upřednostňovaným obsluhou, ochrannými patními opotřebitelnými deskami, konvexními bočními břity a přišroubovaným třídílným oboustranným rovným protibřitem.

Pro celou řadu

Nové lžíce pro univerzální použití jsou vhodné pro celý sortiment výkonných kolových nakladačů od společnosti Doosan, který tvoří 13 modelů s provozními hmotnostmi od 12 do 36 tun a objemy lžic od 1,9 do 6,7 m³. Kolové nakladače Doosan standardně nabízejí mnoho pokročilých funkcí, které jsou u jiných strojů na trhu k dispozici jen jako volitelné příslušenství.*

(Podrobnosti v Komunální technice 7/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down