29.06.2022 | 04:06

Nová pobočka s plnohodnotným zázemím a půjčovnou

Moderní prodejní a servisní zázemí si mohli na přelomu května a června prohlédnout návštěvníci dnů otevřených dveří, které v prostorách svojí zbrusu nové pobočky v Praze – Hloubětíně uspořádala společnost AVISTECH. Slavnostní otevření střediska, kde bude kromě servisu fungovat i půjčovna strojů, se samozřejmě neobešlo bez představení nabízené techniky reprezentované především multifunkčními nakladači Avant.

Firma AVISTECH, která má již dva roky svůj hlavní stan a zázemí v Českých Budějovicích, provozovala do letošního jara dvě pobočky – v Kostelci na Hané a Žebráku. Ne zcela vyhovující prostory v Žebráku opustila a nahradila je novou pražskou pobočkou. Její otevření bylo dobrou příležitostí k návratu do historie a malé rekapitulaci.

„S podnikáním jsem začal již v roce 1998 a od roku 2005 působí na trhu firma AVISTECH jako společnost s ručením omezeným. V začátcích tvořil naše portfolio poměrně široký sortiment techniky. Za velice důležitý pro další vývoj společnosti považuji rok 2005, kdy jsme pro území České republiky získali zastoupení značky finských multifunkčních kloubových nakladačů Avant. O několik let později, konkrétně v roce 2015, jsme se rozhodli poněkud zúžit nabízený sortiment a naplno se věnovat právě prodeji a servisu těchto osvědčených nakladačů a pracovních plošin Leguan. Tyto dva pro nás stěžejní produkty doplňuje pochopitelně další technika. Jde například o zametací techniku Bema, třídiče CZ Screen, stroje Eclip vhodné k mytí městských mobiliářů i likvidaci plevele a některé další značky včetně vlastní výroby překopávačů kompostu,“ stručně rekapituluje jednatel společnosti AVISTECH, Roman Guichen.

Služby musejí být stoprocentní

Důvodů k otevření pražské pobočky bylo hned několik. „Největší zázemí se skladem náhradních dílů máme sice v Českých Budějovicích, nicméně chceme dbát na to, aby stejně kvalitní servis mohly poskytovat i naše pobočky a uživatelé techniky to k nám měli blíž. Proto jsme opustili dosud využívané prostory v Žebráku a našli v Praze objekt, který pro naše účely, jak doufám, bude lépe vyhovovat. Stěhování proběhlo začátkem dubna a středisko začíná fungovat. Do budoucna chceme řešit i zázemí na Moravě,“ vysvětluje Roman Guichen. Kromě servisního zázemí bude v Praze fungovat i půjčovna a poloha střediska na důležité výpadovce z města tomuto záměru pochopitelně nahrává.

Od podzimu na plno

Pražská pobočka má zatím dva zaměstnance věnující se servisu a prodeji strojů, postupem času by ovšem mělo pracovníků přibýt. „Všechno nejde okamžitě, na novou adresu si musejí naši zákazníci zvyknout. Předpokládám, že naplno začne středisko fungovat po prázdninách. Servisně bude zabezpečovat Prahu, střední Čechy a sever republiky. Naši obchodní partneři tak nebudou muset vážit dalekou cestu až do Českých Budějovic. Stejně jako na ostatních pobočkách je i v Praze k dispozici vybavené servisní vozidlo. Potřebné servisní zásahy tak budeme v uvedených regionech schopni zajistit daleko operativněji a rychleji,“ uvedl Roman Guichen.

Jak poznamenal, zajímavá by měla být pro některé uživatele i plánovaná půjčovna. Nepůjde o zařízení, kde si zákazník bude moci zapůjčit pouze nakladač s lopatou, či vidlemi. „K zapůjčení chceme nabízet i speciální pracovní adaptéry, které nejsou v půjčovnách běžně dostupné a které si vzhledem k jejich speciálním možnostem využití málokdo zakoupí. A že je z čeho vybírat. Výrobce nakladačů Avant uvádí přes 200 variant použitelného nářadí. Takové množství samozřejmě k dispozici nebude, ale přesto by dostatečně široká nabídka mohla přitáhnout pozornost,“ plánuje Roman Guichen.*

1 – Společnost AVISTECH otevřela novou pobočku v Praze – Hloubětíně

2 – V komunální sféře i ve stavebnictví se uplatní nakladače v agregaci s podkopovým ramenem

3 – Nakladače Avant mohou pomoci také se zimní údržbou komunikací