Nová kolekce kompaktních traktorů

Bobcat přichází s novou řadou kompaktních traktorů pro evropský trh. Řadí se do skupiny strojů z oboru komunální a zahradní techniky (GME), o nichž společnost informovala na loňském veletrhu Bauma. Novinky cílí především na údržbu pozemků a terénní úpravy, úklid komunikací, dopravu, manipulaci, zemědělství a další činnosti.

V návaznosti na úspěch na severoamerickém trhu si Bobcat klade za cíl zařadit se mezi tři hlavní hráče v oboru GME v Evropě. Do roku 2027 hodlá zdvojnásobit svůj růst na globálním trhu. Kromě kompaktních traktorů zahrnuje sortiment GME v regionu EMEA (Evropa, Střední východ, Afrika) profesionální žací techniku a stroje pro úpravu trávníků společně se stávajícími malými pásovými a kloubovými nakladači.

Daniele Paciotti, produktový ředitel Bobcat GME, informuje: „Nabízíme tři nové řady kompaktních traktorů – 1000, 2000 a 4000. Zahrnují devět modelů s výkonem od 25 do 58 koní zkonstruovaných tak, aby splňovaly potřeby evropských zákazníků.“

Pro každou práci

Traktory byly navržené tak, aby přispívaly k vyšší produktivitě, všestrannosti a spolehlivosti. Bez ohledu na typ nasazení odvádějí práci efektivně díky robustní konstrukci, hladkému provozu, flexibilní konfiguraci a plné kompatibilitě se širokou škálou příslušenství Bobcat.

Každý z devíti modelů se liší velikostí a výkonem motoru s možností volby mezi mechanickou a hydrostatickou převodovkou. Ve výbavě nechybí tříbodový závěs. Se stříškou (ROPS) nebo kabinou nabízejí plné pohodlí ve velkoryse vybaveném pracovním prostoru s klimatizací, odpruženým sedadlem, nastavitelným volantem a intuitivním ergonomickým ovládáním.

Multifunkční pomocníci

S novinkami je možné agregovat široký výběr pracovních doplňků prostřednictvím hydraulických přípojek nebo vývodových hřídelů vpředu, uprostřed a vzadu. K dispozici je nezávislý vývodový hřídel PTO, auto-PTO, tempomat PTO nebo HST.

Standardním vybavením všech strojů s volitelným čelním nakladačem je osvědčený systém Bob-Tach, který umožňuje snadnou výměnu příslušenství a přináší tak větší hodnotu a všestrannost použití. Spotřeba paliva je díky funkci Eco PTO omezená na minimum a spřažený pedál zajišťuje optimální jízdní výkon tříválcového motoru.

Každý model se standardně dodává s pohonem všech čtyř kol. Obsluha jej může snadno aktivovat, kdykoli to práce vyžaduje a spolehnout se na dostatečný výkon a trakci i v těch nejnáročnějších pracovních podmínkách.

Komplexní služby

Filozofie Bobcat neustále cílí na všechna čelně, středově i vzadu agregovaná příslušenství včetně jejich homologace, certifikace, technického schválení a řešení Plug&Play. Každodenní údržbu usnadňuje jednodílný kryt motoru.

Rozsáhlá firemní prodejní síť zabezpečuje, že se zákazníci mohou spolehnout na jediné kontaktní místo, na němž získají odborné poradenství, včasný servis i díly a pracovní příslušenství. Kromě příslibu vynikající provozuschopnosti a možností snadné údržby se na každý traktor poskytuje záruka na 24 měsíců/2000 hodin provozu.

„Výkon a spolehlivost našich nových kompaktních traktorů se již několik let osvědčují na americkém trhu. První dodávky našim evropským prodejcům plánujeme v následujících týdnech. A pokud jde o údržbu, rozsáhlá servisní síť poskytuje zákazníkům takovou podporu, kterou potřebují,“ uzavírá Daniele Paciotti.*

Foto archiv/Bobcat

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down