Nová generace elektrického nakladače

V poslední době lze zaznamenat velký boom elektricky poháněných strojů. Také firma Schäffer představila model nakladače s plně elektrickým pohonem. Jedná se o stroj s obchodním označením 23e.

Nakladač Schäffer 23e je osazený dvěma elektromotory, které mají na starosti jak pohon stroje, tak pracovní hydrauliku. Zákazník si může vybrat ze dvou nabíjecích systémů a dvou bateriových bloků. Nakladač využívá lithium-iontový systém, který slibuje, ve srovnání s naftovými modely a jinými bateriovými systémy, značné úspory nákladů na údržbu i na provoz.

Nulové emise, rychlé nabíjení

Jednou z hlavních výhod podle společnosti Schäffer je možnost provozu s nulovými emisemi výfukových plynů a s nízkou hladinou hluku. Tyto benefity jsou nanejvýš cenné, když nakladač pracuje v budovách – například stájích s hospodářskými zvířaty.

V nabídce jsou dva lithium-iontové akumulátory. Standardní bateriový systém stačí pro většinu činností, přídavný systém přináší delší pracovní čas i větší flexibilitu stroje. Nakladač se nabíjí ze sítě 230 V a na přání je možné ho vybavit externí nabíječkou na 400 V, což zvyšuje rychlost nabíjení. Během 30 minut se nabije baterie z 80% a snadno vydrží na celý pracovní den. Baterie mohou být nabíjeny kdykoliv.

Výhodou lithium-iontového systému je fakt, že můžete zahájit nabíjení, i když baterie nejsou zcela vybité a přitom neutrpí jejich životnost. Schäffer zaručuje životnost baterií 5000 nabíjecích cyklů nebo pět let provozu. Baterie jsou naprosto bezúdržbové a nakladač 23e pracuje spolehlivě i při nízkých teplotách.

Úsporný a efektivní provoz

Použití elektrického nakladače s lithium-iontovou technologií přináší značné úspory. Požadavky na údržbu stroje 23e jsou výrazně nižší než na nakladače se vznětovými motory. Vyšší efektivita a výrazně nižší energetické provozní náklady přinášejí další úspory.

Je proto vysoce pravděpodobné, že o nakladač Schäffer 23e bude značný zájem a stane se přínosným zejména pro podniky, které vyrábějí elektrickou energii z bioplynu nebo fotovoltaického systému.

Elektrický stroj 23e dosahuje rychlosti až 20 km/h. Hnací motor je umístěný přímo na zadní nápravě a zajišťuje tak přímý přenos točivého momentu. Model 23e samozřejmě přináší i všechny další výhody, které mají nakladače této značky společné. Je to zejména bezúdržbový centrální kloub a originální nápravy Schäffer.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down