21.03.2018 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová fréza na pařezy LASKI F500HR

Na mezinárodní výstavě Techagro 2018 bude předveden jedinečný projekt, který spočívá v přepracování stávající mechanicky ovládané frézy LASKI F500H. Stroj byl vybaven moderní sofistikovanou inteligentní elektronikou, což je v tomto odvětví naprosto nový prvek.

Dříve se fréza na pařezy dala ovládat mechanickými prvky přímo na stroji. To bylo pro obsluhu zejména kvůli odletujícím částem pařezu a prachu velmi nepohodlné. Proto se jako vhodnější volba dnes většinou používá dálkové ovládání, které umožňuje volný pohyb obsluhy kolem stroje, což je výrazná výhoda jak při frézování, tak při manipulaci se strojem.

Naše inteligentní elektronika posouvá funkci dálkového ovládání. Nyní jsme díky němu schopni nastavit parametry pro frézování. Poté už je fréza schopna sama odfrézovat celý jeden záběr na pařezu sama. Frézování pařezu probíhá způsobem, že se pomocí dálkového ovládání s frézou přijede k pařezu, přepne se na mód práce, nastaví se parametry a stroj je schopný odfrézovat celý jeden zátah na pařezu bez zásahu člověka.

Automatické pohyby frézy spočívají ve vychylování ramena v cyklech zprava doleva a naopak s tím, že se na každém konci cyklu rameno automaticky sníží a drží stále konstantní záběr frézovacího kotouče. Dále je tento automatický pohyb doplněn o hlídání otáček kotouče. Pokud otáčky kotouče poklesnou, je pohyb ramena automaticky zastaven. Rameno se vrátí o několik stupňů proti původnímu směru a pokračuje až po dosažení optimálních otáček.

Tato technologie je z našeho pohledu velkým přínosem. Udržuje motor v optimálním záběru, brání jeho přetížení a drží všechny frézovací parametry na optimální hodnotě.*

(Podrobnosti v Komunální technice 3/2018)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down