01.11.2009 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová dimenze techniky pro údržbu komunikací

Na našich komunikacích se již třetím rokem setkáváme stále častěji se stroji pro letní a zimní údržbu komunikací nesoucí značku chorvatského výrobce RASCO.
Název tohoto výrobce by se dal shrnout následovně:R = robustní, A = akční, S = spolehlivé, C = kompaktní, O = osvědčené...

Uplatnění strojů značky RASCO se ukázalo jako spolehlivé v oblastech komunálních a silničních služeb. Tyto stroje tedy naleznete jak v technických službách či městských podnicích, ale také hlavně v podnicích správ a údržeb silnic po celé republice.

Pokud shrneme výrobní program tohoto výrobce, jehož výhradní zastoupení pro prodej, servis a dodávky náhradních dílů v ČR zastává společnost PEKASS a.s., budeme rozdělovat program strojů na letní a zimní pracovní zařízení.

 

Pro letní údržbu komunikací lze využívat příkopová ramena v několika různých provedeních agregace a to čelní, boční mezinápravové a zadní s pracovním dosahem v rozmezí 5 až 10 m. Tato příkopová ramena jsou známa svým širokým zaměřením, které nekončí pouze sečením krajnic a příkopů, ale také je možné je využívat s dalšími typy pracovních hlavic jako např. čističe příkopů, protiběžné lišty na seřezávání dřevin či agresivní kartáče. I tyto variantní nástavby si nacházejí uplatnění u uživatelů v tuzemsku. Tato příkopová ramena jsou u uživatelů v České republice oblíbena hlavně díky své robustnosti a velkým pracovním výkonům.

 

V případě strojů pro zimní údržby komunikací naleznete od výrobce RASCO ještě obsáhlejší program strojů počínaje segmentovými čelními sněhovými radlicemi a přes variabilní šípové pluhy, traktorové samonakládací a automobilové sypače až po speciální zařízení na přípravu chemických roztoků pro posyp komunikací.

 

Hlavní doménou zimního programu firmy RASCO jsou automobilové sypače v dvojím provedení dopravního systému a to buď se šnekovým nebo s pásovým dopravníkem. Velikosti zásobníků se pohybují v rozmezí 1 – 8 m³, čímž společnost PEKASS a.s. dokáže reagovat na možná přání a potřeby zákazníků v ČR.

 

Důležitá však je nejen výbava, která zahrnuje například objemné nádrže pro chemický roztok, ale také agregace těchto automobilových sypačů. Agregovat je lze ve třech variantách, jako vložený systém do korby podvozku, přímá montáž na rám podvozku či jako natahovací systém na hákový kontejnerový systém. Důležitou devizou je možnost použití elektronického ovládacího pultu s možností připojení na GPS systém, kdy PEKASS a.s. spolupracuje v této oblasti např. s firmou ECS Invention s.r.o.

 

Kvalita je věc velmi důležitá a RASCO si toho je vědomé. Od roku 2000 jsou všechny výrobky vyráběny pod přísným dohledem kontroly kvality normy ISO 9001:2000 a norem CE včetně používání kvalitních materiálů ve své produkci. Výsledky snahy firmy RASCO jsou patrné po celé Evropě, kde výrobky konkurují kvalitou i zajímavými cenami.

 

Společnost PEKASS a.s. jako výhradní dodavatel do ČR si je vědoma kvalit výrobce, a proto jsou tyto stroje nabízeny s vysokou kvalitou služeb, servisu a to na mnoha střediscích v Čechách i na Moravě.

 

Celý článek je otištěn v čísle 7/09 časopisu Komunální technika.

Autor:  Jaroslav Mai, PEKASS a.s.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down