10.10.2013 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nosiče s širokou škálou nářadí

Podzim je tady a s blížící se zimou je důležité soustředit se na otázku efektivní údržby komunikací a chodníků. Jak by se vám líbilo být na zimu připraven v podstatě celý rok? Není důvod, proč by mělo vozidlo, které používáme v letním období, zůstávat přes zimu v garáži.

Vhodnými pomocníky jsou právě univerzální komunální nosiče nářadí, které plně nahradí jednoúčelové stroje. Uživatelé při pořizování mechanizace zpravidla hodnotí nejen výkon nosiče, ale v závislosti na zamýšleném využití je zajímají také průjezdní rozměry, manévrovací schopnosti a čím dál tím častěji také pohodlí obsluhy. Právě v zimě, kdy je člověk vystaven nevyzpytatelnému počasí, je dobré vědět, že se na svůj stroj můžete spolehnout, stejně jako na služby dodavatele s hustou servisní sítí.
Jednou z možností je vůz Bonetti FX 100 4X4, 3,5 nebo 5 t celkové hmotnosti. Tento komunální nosič je ideální pro všechny zájemce o silný, kompaktní a výkonný stroj pro široké využití. Vozidlo s šířkou pouhých 1650 mm a výškou 2100 mm se vejde i do užších průjezdů a současně splní účel, proč bylo pořízeno, převeze požadované objemy materiálů, nářadí a dalšího nákladu.
Díky motoru značky Iveco o výkonu 107 kW spolu se šestitistupňovou redukční převodovkou s „malou“ a „velkou“ řadou získá uživatel 12 rychlostí, které kombinuje podle aktuální potřeby. Tuhé nápravy a žebřinový rám zaručí požadovanou robustnost a dlouhou životnost. Vůz tak patří k nejsilnějším užitkovým strojům s pohonem 4 x 4 ve své kategorii.
Rozvor kratší verze 2220 mm s ložnou plochou 2520 x 1640 mm jsou důkazem toho, že se vůz může ucházet i o nejvyšší příčky užitných vlastností. Plazivý chod 2,7 km/h zajišťuje dostatečnou ovladatelnost a bezpečnost v pěších zónách. Pohon 4 x 4 a brodivost 220 mm zajistí pohyblivost i v těžkém terénu, kam se běžný nákladní vůz nedostane. Karoserie kabiny je vyrobena z ocelového skeletu a opláštěná vysokopevnostním plastem. Dodá tak podvozku další kilogramy navíc v užitečné hmotnosti a příjemnou výhodu dlouhé životnosti této exponované části vozidla.
Základním charakteristickým znakem a výhodou vozidel Bonetti je jednoduchý systém výměny nářadí a široká škála přídavných zařízení, které umožní využívat stroj celoročně. Vůz se dodává s různými typy nástaveb, z nichž některé přibližují obrázky. Samozřejmostí jsou klasické verze, jako je podvozek k dostavbě či třístranný sklápěč. Zajímavá modifikace je s vysokozdvižnou plošinou nebo jako hákový kontejnerový nosič. Manipulační ruka poslouží jako menší mobilní jeřáb. Kropicí nástavba se uplatní při údržbě komunikací či zalévání zeleně. Nejsilnější argument pro pořízení tohoto vozidla je zimní údržba ať už chodníků nebo komunikací, kde naplno využijete skvělé vlastnosti stálého pohonu všech kol. Konstrukce byla maximálně přizpůsobena nesení nářadí vpředu i vzadu. Těžké pracovní nářadí vpředu nezpůsobuje nerovnoměrné rozložení hmotnosti stroje.
Aby neklesala produktivita práce, tak je velmi důležitý také komfort a bezpečnost obsluhy nosiče. Ve vozidlech Bonetti je již standardem odpružená sedačka řidiče, centrální zamykání, autorádio s CD přehrávačem, elektrické stahování oken s vyhřívanými zpětnými zrcátky. Čelním oknem s možností vyhřívání má řidič dokonalý panoramatický výhled.

 

Popisek: V komunální sféře se dobře uplatní nosič s montážní plošinou

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down