10.11.2015 | 12:11

Nosič zajistí celoroční čištění města

Téměř tři roky uběhly od naší poslední návštěvy Sedlčanských technických služeb. Záběr činností, které společnost zajišťuje v souvislosti se správou a údržbou městského majetku, se od té doby prakticky nezměnil a zůstává nadále široký. K povinnostem navíc přibylo zajištění provozu kompostárny, která zahájila činnost letos v létě. Ke změnám ovšem došlo ve skladbě technického parku.

Důvodem naší předchozí návštěvy bylo především hodnocení provozu traktoru Lamborghini R3 EVO 100. Ten funguje v Sedlčanech nadále a pracuje v agregaci s příkopovým ramenem a hodně je využíván v agregaci s cisternou při přepravě odpadní vody z rekreačního střediska v Častoboři do čističky odpadních vod.

Během uplynulých let dostal traktor Lamborghini také menšího bratříčka. Zimní údržba chodníků byla hlavním impulzem pro nákup malotraktoru BCS Vivid.

V průběhu letošní letní sezóny zahájila provoz kompostárna vybudovaná v prostorách bývalé skládky a nynějším překladišti odpadů v Kosově Hoře. Základem technologické linky je drtič, samojízdný překopávač a bubnový třídič Pezzolato.

Dalším z projektů dotačních titulů, který v Sedlčanech využili, bylo snižování emisních zátěží ve městě. „Na základě výběrového řízení nahradil náš starý chodníkový zametací stroj nový zametač Nilfisk City Ranger 3500. Pracuje podle vytvořeného a schváleného harmonogramu a ač může zametat se záběrem až 2,5 metru, nasazujeme jej prioritně především na úklid chodníků. Kromě něj máme k dispozici i velkou zametací nástavbu, jejímž úkolem je především zabezpečit jarní úklid komunikací. Nový zametač naopak pracuje celoročně a při čistotě města zajišťuje zhruba 70% podíl práce," popisuje uplatnění stroje jednatel společnosti Sedlčanské technické služby Jiří Daněk.*

Více v časopisu Komunální technika 11/2015.

.