08.11.2012 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Norimberský veletrh GaLaBau byl letos opět rekordní

Dvacáté narozeniny oslavil v polovině září mezinárodní odborný veletrh městské zeleně a krajinářství GaLaBau, který proběhl v německém Norimberku. Během čtyř dnů prošlo branami výstaviště na 60 000 návštěvníků především z řad profesionálů zabývajících se zahradní architekturou, realizacemi a údržbou zahrad, dětských i golfových hřišť a nemalý prostor dostala také technika a zařízení uplatňující se v komunální sféře či stavebnictví. Veletrh si tak drží svoji pozici zřejmě nejdůležitější akce svého druhu pořádané v Evropě.

Ve dvanácti výstavních halách, ale i na venkovních plochách se letos představily (venku i v praktických ukázkách) produkty 1153 firem, což bylo o téměř stovku více než v roce 2010. A na číslo 253 stoupl i počet zahraničních vystavovatelů. Trend posledních let, dokazující zvýšený zájem o péči o zeleň i tvorbu dětských a golfových hřišť se tedy v Norimberku plně potvrdil. „V oblasti realizací zahrad i jejich údržby zaznamenáváme zvyšující se zájem. Zvyšuje se poptávka po strojích i stavebních materiálech. Proto jsme veletrh letos rozšířili o další halu,“ říká s uspokojením projektový manažer norimberského veletrhu Stefan Dittrich. „Důležité je získávání zákazníků a obchodních partnerů v zahraničí, proto nás těší, že se letos podařilo zvýšit podíl zahraničních vystavovatelů o 35 procent ve srovnání s rokem 2010. Vystavovatelé pocházejí z 32 zemí, především z Itálie (50), Holandska (45), Rakouska (39), Belgie (18), České republiky (15), Švýcarska (12), Francie (9) a Velké Británie (8),“ dodává Dittrich.
Určitě zajímavou částí programu byla pro profesionály pečující o zeleň speciální výstava zaměřená na péči o stromy využívající pomoci a možností lezení. Práce speciálně vyškolených lezců je ve finále oproti tradičním metodám vysoce nákladově efektivní, spojená s relativně malým úsilím a realizovatelná i v obtížných podmínkách nerovného terénu.
Kolem 120 vystavovatelů představilo v Norimberku ucelenou řadu produktů pro výstavbu, údržbu a správu golfových hřišť. Golfový týden s kongresem proběhl v rámci veletrhu již potřetí a věnoval se za účasti zástupců mnoha organizací aktuálním problémům v daném oboru.
Pozornost věnovali pořadatelé též dětským hřištím a především bezpečnosti provozu na nich. Houpačky, prolézačky a další atrakce prezentovalo okolo stovky výrobců. Další oddělení výstavy bylo zaměřeno na vybavení kempů a parkovacích stání pro karavany. Nechyběl ani další doprovodný program věnující se rozvoji zeleně ve městech a obcích, ekologickému stavebnictví a se zájmem se setkala i tradiční dovednostní soutěž zahradníků s názvem Krajinářský pohár.

Česká republika měla zastoupení

Českou republiku reprezentovala v Norimberku například Asociace zemědělské a lesnické techniky, jež poskytuje informační servis v dané oblasti a zajišťuje účast českých výrobců na zahraničních akcích. Výrobce zastupovaly na veletrhu GaLaBau například firmy Agrotip – Ing. Blažek (výrobce a prodejce především zemědělské techniky), DAKR spol. s r. o. (společně se svým německým distributorem představila firma především sekačky, mulčovače a další aplikace stavebnice Panter), Karsit holding, s. r. o. (prezentace zahradních traktorů), SANTRA, spol. s r. o. (výroba parkových a zahradních lavic), VARES Mnichovice a. s. (výroba malé zahradní a komunální techniky) a další.
Rozsáhlou expozicí se společně se svým německým distributorem mohla pochlubit společnost VARI. Zahrnovala bubnové sekačky a mulčovače v provedení pro západní trhy a samozřejmě hlavní novinky letošního roku. Těmi jsou malotraktor VARI GLOBAL, vyžínač křovin F-550 HURRICANE, nová motorizace mulčovače F-600 HURRICANE nebo vertikutátor PP-60. Zastoupení měly i produkty dalšího českého výrobce Dvořák – svahové sekačky, s. r. o. Rádiem řízené sekačky Spider byly k vidění jak staticky v kryté expozici, tak již tradičně i na venkovním předváděcím polygonu.

Popisek:

Některé exponáty se v rámci veletrhu převlékly do netradičních, ale efektních barevných kombinací. Patřily mezi ně například traktory Tym

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down