21.08.2017 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nezdolný pracant s mnoha tvářemi

Fuso Canter je s více než 150 000 prodanými vozy ročně světovým bestsellerem divize Daimler Trucks. Zákazníci na těchto vozidlech oceňují nejen vynikající hospodárnost a mimořádný komfort, ale i rozmanitost nabídky.

Fuso Canter spolehlivě slouží v rozdílných provozních a mnohdy v extrémně náročných podmínkách. Jedná se o robustní a odolná užitková vozidla pokrývající spektrum celkové hmotnosti od 3,5 do 8,5 t. Varianta 7,5 t má největší užitečné zatížení ve své třídě, které činí 5020 kg pro nástavbu a náklad.

Canter jako jediný vůz své kategorie nabízí přímo z výroby dvě různé šířky kabiny: C-Serie Comfort 1995 mm a S-Serie Standard 1695 mm. Obě varianty jsou vybaveny sedadlem řidiče (u komfortní kabiny odpruženým) a dvěma sedadly pro spolujezdce. Dvojkabina je k dispozici v 3,5 i 7,5t variantě i ve verzi 4 x 4. Vozidlo Canter se pro potřeby evropského trhu vyrábí v portugalském Tramagalu. Více než 70 % komponentů pochází od evropských dodavatelů.

Canter je prvním nákladním vozidlem na světě, které může být vybaveno inovativní dvouspojkovou převodovkou Duonic. Ta řadí hladce bez přerušení toku hnací síly, přesto má řidič možnost kdykoli přepnout na manuální řazení. Řazení Duonicu v ideálních otáčkách znamená u méně zkušených řidičů dokonce snížení spotřeby. Standardně dodávaný režim Eco optimalizuje řazení ve prospěch ještě nižší spotřeby paliva. Systém Start-Stop skýtá potenciál pro další snížení spotřeby paliva až o 3 %, a to zejména v městském provozu s častým zastavováním.*

Foto archiv/Fuso

(Podrobnosti v Komunální technice 8/2017)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down