Neúnavný dělník do tvrdých podmínek

Nulový poloměr otáčení, inovovaná profesionální technologie sečení TRIPLE ICD a nová generace patentovaného systému nezávislého samostatně nastavitelného odpružení všech kol Forefront™. Tak lze ve zkratce charakterizovat nejžádanější model žací techniky Ferris ISX 2200. Podívejme se na něj zblízka.

„Systém Forefront ™ nabízí vynikající komfort obsluhy a vysokou produktivitu práce. S pomocí ovládacích táhel, seřiditelných pružin a tlumičů zajišťuje perfektní tlumení nárazů od kol při práci v terénu a garantuje stálou výšku sečení. Výsledkem je plynulejší, pohodlnější a rychlejší jízda bez nutnosti zpomalování a přesnější řízení sekačky. To znamená víc posekané plochy za jednotku času a nižší provozní náklady. Žací stroje Ferris s touto technologií nemají žádné omezení pro denní přípustnou expozici pokud jde o vibrace ruka, paže a celé tělo,“ vysvětlil ředitel dovozní firmy KIS plus, a. s, Ing. Libor Hanzal.

Robustní konstrukce

Unikátní je patentovaná technologie sečení Triple Mowing. Lze si vybrat šířku záběru 132 nebo 155 cm s výškou střihu 3,8 až 12,7 cm. Systém ICD ™ již v základu umožňuje zadní a boční výhoz i plnohodnotné mulčování. Lze využít polomulčovací přepážku, což je pro naše podmínky velmi vhodná varianta.

„Celková konstrukce stroje včetně plných a odolných litinových vřeten s hřídeli o průměru 25,4 mm je velmi robustní. Snadný je přístup k mazání. Pro těžký provoz jsou řemeny vyztužené. To přináší odolnost proti poškození, jednoduchost, nenáročnost na údržbu a nízkonákladovost. Plnohodnotný řemenový pohon sečení předčí řešení s využitím kardanového hřídele, kde se řemeny před i za kardanem rovněž používají. Zbavíte se kromě jiného povinnosti pravidelného mazaní kardanu na nepříliš přístupných místech. Odpadá riziko vysokých nákladů spojených s opravou kardanu při zanedbání této povinnosti,“ doplnil Ing. Hanzal.

Nádrž na celý den

Za pohon zvolil výrobce profesionální benzínový vzduchem chlazený dvouválec Vanguard® (28 k, 810 cm3) se systémem vstřikováním paliva EFI od společnosti Briggs & Stratton. EFI poskytuje širokou škálu výhod, které přinášejí sníženou spotřebu paliva, vyšší výkon, lepší startovatelnost i výrazně zvýšenou toleranci vůči palivům s vysokým obsahem biosložek. Kapacita palivové nádrže 42 litrů umožňuje celodenní provoz bez potřeby doplňování benzínu.

Revoluční systém mazání a chlazení Oil Guard ™ dovoluje provozování profi techniky Ferris po dobu 500 hodin mezi výměnami motorového oleje. To chrání olej před tepelným poškozením, což prodlužuje jeho životnost, intervaly údržby, snižuje náklady a dopady na životní prostředí.

Pojezdová profesionální hydrostatická duální převodovka Hydro-Gear® ZT-4400® vyniká také robustní konstrukcí a poskytuje vysoký výkon, trakci a odolnost. Stroj dosahuje rychlosti až 18 km/hod. Produktivita se sečením o šířce záběru 155 cm je až 2,23 ha/h.

Unikátní záruka

„Na techniku FERRIS ISX ™ 2200 poskytuje výrobce velkorysé tovární záruky. Pět let platí na celý systém odpružení s výjimkou tlumičů. Čtyřletá garance je na ostatní části stroje s maximem nájezdu 500 motohodin. Tříletá záruka, nanejvýš 300 motohodin, se poskytuje na klínové řemeny. Tříletá lhůta je na motor, a to bez povinnosti pravidelných prohlídek u dealera. Tři měsíce jsou na běžný opotřebitelný materiál, který jinak nepodléhá záruce. Stroje Ferris jsou díky výkonu a konstrukci opravdovými profesionálními dříči,“ uzavřel Ing. Libor Hanzal.*

(Podrobnosti v Komunální technice 8/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down