22.12.2020 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Německá kvalita a vysoká efektivita

Platformou HALLER X2i (foto) vyvrcholil vývoj univerzálního vozidla pro svoz odpadu. Ve světě, kde kvalita, komfort, spolehlivost, výkon a respekt k životnímu prostředí jsou standardními požadavky, X2i nastavuje nový standard ve svozu odpadů.

Toto osvědčené vozidlo pro sběr odpadu bylo ve verzi 3.10 ještě vylepšeno v mnoha ergonomických a technických detailech. HALLER X2i má pevné tělo s hladkým povrchem oblých tvarů z vysokopevnostních materiálů, kterou lze dodat s žebry nebo i bez nich.

Vozidla HALLER X2i se vyrábějí ve standardní šířce 2500 mm. Objem nástaveb je v této produktové řadě stanoven od 14 do 28 m3. Nakládání odpadu je díky velkému nakládacímu otvoru s nízkou spodní hranou a také násypce o objemu 2,2 m3 zcela bezproblémové.

V kombinaci s vhodným typem vyklápěče může být vozidlo použito pro odvoz domovního odpadu, bioodpadu, velkoobjemového a separovaného odpadu z nádob o objemech od 110 až do 1100 l. Při nakládce kusového či velkoobjemového odpadu s otevřenými zadními vraty pracuje lisovací cyklus z důvodu ochrany bezpečnosti obsluhy v poloautomatickém režimu.

Výtlačný štít je konstruován tak, že ve své nejpřednější poloze může zcela těsně přiléhat na kabinu řidiče. Výsledkem je větší objem – až o 1 m³ a vyšší užitná hmotnost o 250 kg. Nové optimalizované inteligentní řízení lisovacího mechanismu „HALLER“ zkrátilo dobu cyklu o 10 % (asi 18–20 s).*

(Podrobnosti v Komunální technice 12/2020)

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down