14.03.2023 | 03:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Některé novinky již pro letošní sezónu

V Norimberku se v rámci veletrhu GaLaBau prezentovala společnost VARI kompletním bateriovým programem a nechyběly ani další novinky.

Ručně vedené stroje s bateriovým pohonem jsou poháněny jednotkami EGO s napětím 56 V, které plnohodnotně nahrazují spalovací motory s výkonem zhruba 5 k. „Jejich implementace do dosud vyráběných benzínových strojů byla poměrně jednoduchá, co se týče rozměrů i uchycení, ale doladění technických parametrů, a ovládacích prvků již bylo komplikovanější. Určité provozní vlastnosti, které byly u benzínových strojů po léta dané a praxí prověřené, bylo třeba znovu doladit. Řešili jsme například hluk vlastní mechaniky stroje, který při použití spalovacího motoru nebyl slyšet. Rozdílná je i charakteristika výkonu elektromotorů, která nás velice příjemně překvapila,“ uvedl Tomáš Belinger, obchodní ředitel akciové společnosti VARI.

S bateriovým pohonem EGO 56 V jsou pro nadcházející sezóny připraveny bubnové žací stroje, zametací kartáče, mulčovače, drtiče i tlakové myčky. Přičemž drtič, zametací kartáč a tlaková myčka se objeví na trhu již v letošním roce. Výhoda volby značky EGO je mimo jiné i v plné kompatibilitě baterií s více než stovkou dalších ručních či vedených strojů včetně žacího traktoru a jejich nabídka neustále roste.

K dispozici jsou i některé nové varianty strojů se spalovacími motory. Výrazná změna se týká především techniky střední výkonové třídy s mechanickými převodovkami. Nová převodovka VARI ADL s možností řazení 4+R nabízí integraci patentované automatické uzávěrky diferenciálu. Bude využita u bubnových sekaček, mulčovačů i zametacích kartáčů s označením PRO. Tyto stroje jsou určitým mezistupněm k profesionální technice s hydrostatickým systémem pojezdu a mohou být vhodným doplňkem strojových parků obcí a technických služeb.*

1 – Tlaková myčka VARI W3000Z s bateriovým pohonem je v nabídce novinek pro letošní rok

2 – Značka EGO disponuje širokým sortimentem strojů s bateriovým pohonem. Velkou výhodou je plná kompatibilita baterií

3 - Nová převodovka VARI ADL s možností řazení 4+R nabízí integraci patentované automatické uzávěrky diferenciálu

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down