21.11.2019 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejvíc nových strojů v historii

Doosan Quarry Days, tradiční akci v lomu Bělice nedaleko Prahy, navštívilo letos v září přibližně 400 zákazníků z celé Evropy. Mohli si zde vyzkoušet doposud nejširší škálu produktů Doosan včetně řady novinek.

Poprvé zde byla představena nová pásová rypadla Doosan střední hmotnostní třídy, třicetitunový kloubový sklápěč a pětadvacetitunový kolový manipulátor. Premiéru završila nová minirypadla.

S důrazem na praxi

K vidění byly také novinky od Doosan Smart Solutions (DSS). Zákazníci se aktuálně zajímají o strojové naváděcí systémy zvyšující účinnost a efektivitu práce. DSS proto nabízí nové soupravy Leica, Trimble a Xsite Ready pro kolová a pásová rypadla Doosan od 14 do 30 tun. K dispozici jsou i volitelná příslušenství (nainstalovaná z výroby) pro zvýšenou flexibilitu nabízenou systémy naklápěcích rotátorů Engcon a SVAB/Steelwrist u řady rypadel Doosan.

Tyto produkty patřily mezi zhruba třicet strojů Doosan, které bylo možné vyzkoušet. Zákazníci měli jedinečnou příležitost k otestování nejnovějších rypadel Doosan, kolových nakladačů a kloubových sklápěčů (ADT) v náročných pracovních podmínkách, a to za asistence odborníků.

Charlie Park, ředitel Doosan Infracore Europe, uvedl: „Společnost očekává další úspěšný rok. Quarry Days poskytují dostatek příležitostí zákazníkům vyzkoušet naši rozšiřující se řadu produktů a nových technologií. Akce splňuje požadavky prodejců a zákazníků na praktické testování nejnovějších strojů v reálném pracovním prostředí. Pomáhá posilovat vztahy se zákazníky, jelikož se zde uskutečňují první kroky k dohodám o nákupech techniky.“

Rypadlo

Společnost Doosan uvedla na trh své první pásové rypadlo střední třídy vyhovující požadavkům Stage V – třicetitunový model DX300LC-7. S označením „-7“ nabízí ve své třídě bezkonkurenční kombinaci vysokého výkonu, provozních funkcí, nízké spotřeby, spolehlivosti a dlouhé životnosti.

Nové rypadlo navazuje na úspěšnou konstrukci předchozího stroje Stage IV. Přináší velká vylepšení v oblasti pohodlí obsluhy, ovladatelnosti stroje, produktivity, provozuschopnosti a návratnosti investic se silným zaměřením na nízkou spotřebu paliva, zvýšený výkon, robustnost a všestrannost.

Kloubové sklápěče

Prezentovaly se nové kloubové sklápěče (ADT) DA30-7 (užitečné zatížení 28 t) a DA45-7 (41 t) vyhovující požadavkům Stage V, které nahrazují předchozí Stage IV modely DA30-5 a DA40-5.

Sklápěče byly vylepšeny řadou funkcí včetně nové kabiny, samovyrovnávacího předního zavěšení a systému tandemového podvozku. Kabiny mají nové pohodlné područky, nožní opěrky a vylepšené uspořádání displeje, s nímž se snáze pracuje, i když máte unavené oči.

Kromě těchto změn nabízejí modely Stage V mnoho dalších funkcí. Jednou z nejnápadnějších je nová konstrukce součástí předního rámu a kapoty na nákladních vozech vytvořená týmem Doosan Design Team v souladu s nejnovějšími trendy na trhu. Nový dynamický vzhled odráží vysoký výkon, sílu a robustnost řady Doosan ADT.

Kolový manipulátor

Nový pětadvacetitunový všestranný manipulátor DX250WMH-5 je speciálně navržený pro manipulaci s odpady a ostatním materiálem. Určený je hlavně pro použití v odvětvích zpracování tuhého odpadu, recyklace, demolice a lesnictví.

Byl navržený pro nejnáročnější úkoly. Je vybavený předními a zadními stabilizátory, dále výložníkem a ramenem speciálně určenými pro manipulaci s materiálem. Standardní funkcí je hydraulicky zvedací kabina, která obsluze umožňuje mít lepší výhled do všech stran na příslušenství a pracovní prostor. V kombinaci s displejem zadní kamery má obsluha vynikající výhled na celé pracoviště.

Minirypadla

Rozšíření doznal sortiment minirypadel obohacený o dva nové modely splňující požadavky Stage V. Jedná se o 2,7t rypadlo DX27z a 3,5t DX35z s nulovým přesahem (ZTS) poskytující ve své třídě nejlepší kombinaci vynikající stability, plynulosti a kopací síly, a to při zachování nízké hmotnostmi pro snadnou přepravu.

Jako skutečný stroj ZTS (i s volitelným těžkým protizávažím) nabízí DX27z nejvyšší flexibilitu při práci v blízkosti stěn spolu s 360° stabilitou. Tento model dosahuje vynikajícího výkonu a disponuje kabinou, která je u této velikosti stroje největší na trhu. Díky volitelné dlouhé násadě a prémiové kabině je to ideální stroj pro práci v rušných městských oblastech.

DX35z je model nové generace v populární 3,5t kategorii strojů, který přináší dodatečné výhody konstrukčního provedení ZTS. Poskytuje dobrou kombinaci kompaktnosti, velkého pracovního rozsahu, výborné stability a pohodlného prostoru pro obsluhu. Je ideální pro zákazníky, kteří hledají ZTS s výbornými parametry a upřednostňují nižší pořizovací náklady v porovnání se stroji s vyšší tonáží.*

(Podrobnosti v Komunální technice 11/2019)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down