07.11.2018 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Největší veletrh bude ještě větším

Již zanedlouho, ve dnech 8. až 14. dubna 2019, se na mnichovském výstavišti uskuteční 32. ročník mezinárodního stavebního veletrhu bauma. Na jedné z největších akcí svého druhu na světě, která se koná každé tři roky, najdou zájemci vše, co souvisí s oborem.

Na baumě 2019 s 18 krytými halami a venkovní výstavní plochou o celkové rozloze 614 000 m2 se bude prezentovat více než 3500 vystavovatelů z 55 zemí (o stovku víc než v roce 2016), z nichž téměř 40 přijede z České republiky. Pořadatelé z Messe München na včerejší tiskové konferenci v Praze uvedli, že napřesrok očekávají za sedm dnů více než 600 000 návštěvníků z 200 zemí celého světa, což je zhruba 85 000 lidí denně! Pro porovnání: druhý největší veletrh bauma konaný v čínské Šanghaji mívá na výstavní ploše 170 000 m2 asi 3000 vystavovatelů a 170 000 návštěvníků.

Kvarteto hlavních témat

„Pro zajímavost, největší exponát na minulém veletrhu bauma 2016, bagr Komatsu o hmotnosti 685 tun, byl těžší než největší dopravní letadlo na světě Airbus A 380, které má necelých 600 tun,“ řekla novinářům manažerka veletrhu bauma Mareile Kästner a pokračovala: „Na obrovský zájem vystavovatelů o účast na ročníku 2019 ukazuje i fakt, že se i přes otevření dvou nových hal C5 a C6 bohužel na zhruba 600 zájemců nedostalo.“

Jak prozradila Mareile Kästner dále, veletrh bauma 2019, tentokrát se zvýrazněným zaměřením na region střední a východní Evropy, bude mít čtyři základní tematické oblasti: Vše kolem stavby, Těžba a zpracování surovin, Výroba stavebních hmot a Dodavatelé a služby. Dominovat budou trendy do budoucna, mezi něž se řadí zejména digitalizace, efektivnost a udržitelnost. Partnerskou zemí veletrhu bude Kanada s ohromnou zásobou zdrojů všech možných nerostných surovin a se sedmým největším trhem stavebních zařízení na světě. Stavebnictví v této zemi roste meziročně o tři procenta.

Poprvé budou mít návštěvníci v pavilónu B0 příležitost zažít stavební branži virtuálně kombinací zvuku a obrazu. „Výstavní plocha má své hranice, ta digitální je neomezená. S novými virtuálními nabídkami dostaneme do výstavní haly staveniště a současně rozšíříme naše digitální portfolio,“ podotkla Mareile Kästner.

Každý si najde něco

Důležitou součástí veletrhu bauma 2019 budou různé akce pro učně a studenty s hlavním cílem vyvolat mezi mladými lidmi nadšení pro obor a nabídnout jim pracovní příležitosti. Prestižní ocenění bauma Innovation Award 2019 udělí odborná porota v pěti kategoriích: Stroje, Komponentní a digitální systémy, Budování, stavební procesy, Věda, výzkum a Design. Chybět nebude samozřejmě ani menší stavební technika vhodná pro nasazení v komunálním sektoru. To není z výčtu zajímavostí veletrhu bauma 2019 zdaleka všechno. Ve zkratce je možné konstatovat, že na své si určitě přijde každý zájemce především o stavebnictví a těžbu.

Do Mnichova se můžete vypravit i vy a udělat si vlastní obrázek o aktuálním stavu oboru a jeho budoucnosti. Nemusíte se přitom spoléhat sami na sebe. Komplexní vystavovatelský a návštěvnický servis poskytuje společnost EXPO-Consult+Service, výhradní zástupce veletržní správy Messe München pro Českou republiku a Slovensko. Výstavní plochu vám už neseženou, ale ubytování, zlevněné vstupenky, organizaci hromadné dopravy na baumu 2019 a další informace můžete poptat třeba na webu www.expocs.cz.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down