Novinka s nejlepším výkonem ve třídě 100 tun

Společnost Doosan uvedla na trh 100tunové pásové rypadlo DX1000LC-7. Jedná se o největší model rypadla, který kdy společnost vyrobila. Tento „kolos“ je poháněný nejvýkonnějším motorem ve třídě 100 tun. Má také nejvyšší hydraulický průtok u této velikosti stroje. Disponuje tak nejlepším výkonem ve své třídě, vyšší produktivitou, nižší spotřebou paliva a plynulejším ovládáním. Novinka soušasně splňuje požadavky emisní normy Stage V.

Stejně jako u všech ostatních rypadel Doosan byla značná pozornost věnovaná pohodlí a bezpečnosti obsluhy. Model DX1000LC-7 má velmi prostornou kabinu osazenou ergonomickými ovládacími prvky. Zvláštní pozornost byla věnována zajištění snížení hluku na minimum díky lepšímu utěsnění motorového prostoru a rozsáhlému použití materiálů tlumících zvuk.

Všechny komponenty a sestavy jsou navrženy, vyrobeny a testovány s cílem zajistit jejich odolnost. Vícestupňové filtry a funkce, jako jsou ochranné kryty pásů a ochranné kryty válců pro výložník a rameno, systém automatického mazání a mazané a utěsněné články pásů jsou navrženy tak, aby poskytovaly vynikající spolehlivost a dlouhou životnost. Údržba modelu DX1000LC-7 je snadná, což dále snižuje prostoje na minimum.

Rypadlo DX1000LC-7 je poháněno novou verzí osvědčeného dieselového motoru Perkins 2806J a poskytujícího vysoký výkon 469 kW (629 k), což je více než u jakéhokoli jiného stroje této třídy. Motor splňuje emisní předpisy Stage V využitím technologií následného zpracování, recirkulace výfukových plynů, selektivní katalytické redukce, dieselového oxidačního katalyzátoru a dieselového filtru pevných částic (DPF).

DPF se automaticky regeneruje každých 25 hodin a provozuschopnost rypadla během této regenerační fáze není nijak dotčena. Obsluha může zkontrolovat stav DPF prostřednictvím displeje na přístrojové desce.

Díky této novince nyní Doosan nabízí stroje od 1 do 100 tun s cílem vyhovět široké škále potřeb zákazníků v oblastech stavebnictví, těžby, pronájmu, terénních úprav, zpracování odpadu, recyklace, demolice a dalších.*

Pro více informací o stavebních strojích Doosan můžete navšívit www.doosanequipment.eu nebo kontaktovat distributora pro Českou republiku, společnost GARNEA a.s. na www.garnea-stavebni.cz.

Foto archiv/Doosan

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down