Největší předváděcí akce v Moravskoslezském kraji

Průřez sortimentem komunálních traktorů, kloubových nosičů a jednonápravových malotraktorů samozřejmě s nabídkou příslušných vhodných adaptérů a dalších zařízení si mohli po dva dny prohlédnout návštěvníci výstavy zahradní, lesní a komunální techniky Koblov 2011. V Ostravě-Koblově ji po dva dny tradičně pořádala společnost Chlebiš a jde zřejmě o největší akci s největším zastoupením strojů v Moravskoslezském kraji.

Stejně jako při lednové předváděcí akci zaměřené především na zimní údržbu komunikací představila společnost Chlebiš široký sortiment ze své nabídky techniky, kterou v uvedeném regionu nejen prodává, ale i servisuje. V jejím portfoliu najdeme produkty renomovaných světových značek pro letní i zimní práce. V řadě modelů se představily například komunální traktory Kioti a Iseki, silné zastoupení měly také jednoosé malotraktory Agria, poprvé se na letní výstavě představily jednoosé nosiče Rapid, novinkou se mohla pochlubit značka Holder, nechyběly ani multifunkční nakladače Avant či univerzální kloubové nosiče Egholm. Pro profesionální údržbu zelených ploch jsou určeny například vystavené produkty značek Scag, Seco Group nebo Viking. Zpracování dřevin je možné se stroji BALFOR (dříve Ballario& Forestello), novinkou na tuzemském trhu jsou pařezové frézy dánského výrobce FSI power-tech ApS, k tradici patří i představení produktů značek Eliet a Jensen.

 

Se zaměřením na profesionály

„Letní výstavy zahradní, komunální a lesní techniky pořádáme pravidelně od roku 1999. Začali jsme v sídle naší firmy v Hlučíně, poté jsme akci přesunuli do areálu prodejny v Ostravě a nakonec se předváděcí akce usídlila v Ostravě-Koblově. Zdejší lokalita nedaleko od města nám plně vyhovuje. Jednak jde o velice příjemné místo, které by v dosahu průmyslové aglomerace možná ani nikdo nehledal, navíc jsou zde vyhovující plochy pro předvedení techniky a v neposlední řadě i kvalitní zázemí. Vždyť kdo by čekal, že pohoštění může být na severní Moravě servírováno ve vinném sklípku? A v Koblově tuto možnost máme. Na dvoudenní akci jsme rozeslali téměř 900 pozvánek, oslovili jsme městské a obecní úřady, provozy technických služeb nebo další organizace, které se profesionálně zabývají komunálními pracemi. Nejde tedy o masové představení hobby techniky, věnujeme se zde jednoznačně prezentaci výkonných profi strojů, při níž úzce spolupracujeme s výhradními dovozci techniky do České republiky, jejichž zástupci se výstavy také zúčastňují a s žádostmi o technické informace je tak vždy na koho se obrátit,“ vysvětluje jednatel pořádající společnosti Vladimír Chlebiš a pokračuje:

„K vidění a k vyzkoušení je zde celý průřez naším sortimentem, letní premiéru mají v Moravskoslezském kraji jednoosé nosiče Rapid a poprvé zde představujeme univerzální kloubový nosič Holder 250. Tradičně velmi dobrá je spolupráce s kopřivnickou firmou Agrocar, která je autorizovaným dovozcem hned několika renomovaných značek, přesto své portfolio rozšiřuje, od letoška do něj přibyly například pařezové frézy FSI. Velký zájem je i o traktory Kioti a Iseki. Velmi dobře se prodávají a musím zdůraznit, že na trhu nejsou, byť by se mohlo zdát, přímými konkurenty. Snažíme se je nabízet v různých výkonových řadách a s odlišnou technickou specifikací, aby si mohl každý vybrat podle svého gusta a hlavně podle pracovních podmínek a zaměření. A hledání optimálních řešení se týká i dalších typů strojů.“

 

Letošní prodej ovlivnily dotace

A jak se letos v prvním pololetí na severní Moravě vyvíjel prodej a zájem o komunální techniku? K tomu Vladimír Chlebiš: „V prvních čtyřech měsících ovlivňovala prodej Prioritní osa 2 Operačního programu životního prostředí podporující mimo jiné snížení imisní zátěže omezením prašnosti z plošných zdrojů. Zájemci o stroje vhodné pro úklid zpevněných cest nebo silničních komunikací s nákupem čekali, jak se situace kolem dotací vyvine a do nákupu jiné techniky se logicky nehrnuli. Pro prodejce to rozhodně nebyla příjemná situace, protože dlouho nikdo nevěděl, jaké bude mít řešení. Musím ovšem říci, že trh se již rozhýbal a zájem je i o jinou techniku, než tu podléhající schválení dotace. Věřím, že i pořádání takových akcí, jako je ta dnešní, může prodej výrazně podpořit.“

 

Roman Paleček

·                               příspěvkové organizace

Celý článek je uveřejněn v čísle 7/11 časopisu Komunální technika

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *