27.04.2017 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejoblíbenější vozy na světě? Bílé!

Bílá barva nového vozu se stala loni již pošesté celosvětovou jedničkou. Neutrální odstíny získaly přízeň 75 % kupujících nových aut, výrazné barvy netáhnou. V ČR dominovaly bílá se šedivou, stříbrná a žlutá propadly. Černá je znakem luxusu, červená sportovního srdce.

Bílé nové vozidlo je opět jedničkou na světě. Rozhodlo se pro něj 37 % kupujících. Například v Číně dalo bílé přednost 57 % majitelů nového automobilu. Vysoké oblibě se tato barva těšila také v ostatních asijských státech (48 %) a Africe (47 %). Nejmenší podíl si získala v Severní Americe (25 %), Evropě (27 %) a Rusku (28 %), byť i zde byla barvou první volby.

Druhá je černá

Osmnáctiprocentní podíl a pomyslnou druhou pozici celosvětově získala černá. Nejčastěji se pro ni rozhodli japonští kupující (22 %), v těsném závěsu jsou Severní Amerika (21 %) a Evropa (20 %). Výraznou výjimkou byla Indie. Zde se černá „nenosí“, rozhodla se pro ni pouze tři procenta majitelů nových aut.

„V Evropě byla černá jedničkou u kategorií osobních automobilů, které si majitelé pořizují i s ohledem na potřebu vyjádření své prestiže. U vozidel střední třídy si ji zvolilo 23, v luxusní kategorii dokonce 35 % kupujících,“ doplňuje Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti.*

(Více v Komunální technice 4/2017)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down