08.01.2016 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejmodernější třídění odpadního skla je nově i v České republice

Členská společnost České asociace odpadového hospodářství, společnost AMT s. r. o. Příbram, která je hlavním recyklátorem odpadního skla v České republice, slavnostně otevřela v říjnu 2015 jednu z nejmodernějších linek na recyklaci skleněných střepů nejen u nás, ale i v Evropě.

Společnost AMT s. r. o. Příbram je rodinnou firmou, která má dlouhodobé zkušenosti v oblasti svozu a zpracování odpadů. Na českém trhu působí již od roku 1991 a ve zpracování odpadního skla je nejdůležitějším hráčem na českém trhu. Společnost se však věnuje i svozu a zpracování dalších komodit, například odpadního plastu či papíru. Krom čtyř třídicích linek na zpracování odpadních střepů na Příbramsku a Karlovarsku vlastní také sběrný dvůr v Praze a linku na třídění a lisování papíru, plastu a tetrapaku v Dolních Hbitech.

Při projektování moderní recyklační linky v areálu sklárny O-I v Novém Sedle u Karlových Varů společnost vycházela z kvalitativních požadavků hlavního odběratele, kterým je společnost O-I. Nová technologie tak plně odpovídá přísné německé kvalitativní normě T120 a dokáže splnit specifické požadavky kterékoli sklárny v Evropě využívající upravené střepy jako surovinu pro výrobu nových skleněných výrobků (lahví, sklenic apod.).*

Více v časopisu Komunální technika 1/2016

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down