28.09.2019 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejenom pro odpadové hospodářství

Společnost Doosan uvedla na trh nový 25tunový kolový manipulátor DX250WMH-5. Je založený na populárním 21tunovém rypadle Doosan DX210W-5 a určený především pro zpracování tuhého odpadu, recyklace, demolice a lesnictví.

Stroj byl navržený pro náročné úkoly. Je vybaven předními a zadními stabilizátory, výložníkem a ramenem.

Úsporný motor

Ke standardní funkci se řadí hydraulicky zvedaná kabina, která obsluze umožňuje získat lepší výhled do všech stran. V kombinaci s displejem zadní kamery má obsluha vynikající výhled na pracoviště. Ovládání je řešené s pomocí ergonomických joysticků, volantu nebo volitelného pedálu.

Pohonem je přeplňovaný, vodou chlazený dieselový šestiválec Doosan o výkonu 129,4 kW (173,5 k). Vyniká snadnou údržbou a nižšími náklady tím, že splňuje emisní předpisy Stage IV bez nutnosti použití filtru pevných částic.

Čtyři režimy výkonu

Systém Smart Power Control (SPC) vyvinutý společností Doosan zvyšuje efektivitu stroje a zachovává produktivitu díky variabilní regulaci otáček a točivého momentu čerpadla podle zatížení. Čtyři pracovní režimy pomáhají řídit rovnováhu spotřeby paliva a výkonu stroje podle pracovních podmínek:

  • Power+ (P+) umožňuje nejvyšší rychlosti ramene a vyšší výkon při vysoce náročných aplikacích přesunu materiálu.
  • Power (P) poskytuje výjimečný výkon a vynikající parametry pro náročné zvedání těžkých nákladů, rychlé nakládání a značnou pojezdovou rychlost.
  • Standardní režim (S) zlepšuje spotřebu paliva a poskytuje vysoký výkon zvedání a přemisťování materiálů.
  • Úsporný režim (E) pomáhá snížit spotřebu paliva u méně náročných aplikací a zpomaluje stroj za situací, které vyžadují nejvyšší přesnost.

Kromě toho má stroj pracovní režim zvedání, který zajišťuje vyšší točivý moment čerpadla, nízké otáčky motoru a automatické zvýšení výkonu.

Vybavení manipulátoru

Volitelný generátor je k dispozici bez nutnosti dodatečných úprav. Pro zvýšení odolnosti jsou boky stroje a komponenty za dveřmi chráněny volitelným V-krytem.

Užitečné informace o historii údržby a monitorování stroje poskytuje sedmipalcový barevný LCD displej. Zobrazuje také signál videa ze zadní kamery (v základní výbavě) a z volitelné boční kamery. Režim rozdělené obrazovky ukazuje současně obraz z kamery a důležité informace o stroji.

Pro manipulátor DX250WMH-5 je k dispozici široká řada volitelného příslušenství montovaného ve výrobě, například: doplňkové pracovní světla, ochrana kabiny, rámové kryty, čerpadlo s palivovým filtrem, maják, plné pneumatiky nebo vzduchový kompresor.

Ve „standardu“ je telematika DoosanCONNECT s předplatným na tři roky. Poskytuje informace o poloze a provozu stroje prostřednictvím jednoduchého uživatelského rozhraní, dostupného online s pomocí počítače nebo chytrého telefonu. Hlavním cílem této služby je monitorovat techniku a řídit její údržbu s důrazem na snížení provozních nákladů.*

(Podrobnosti v Komunální technice 9/2019)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down