17.03.2017 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejen vzpomínky, ale i plány do budoucna

Čtvrtstoletí svojí existence si připomněla koncem letošního února společně se svými zákazníky a obchodními partnery firma GARNEA v jihočeském Neplachově. Takové výročí je třeba náležitě oslavit, ale také bývá vhodnou příležitostí k rekapitulaci i zamyšlení nad další budoucností.

Historie společnosti GARNEA je více než bohatá a její mezníky ve svých úvodních projevech zmínil jak ředitel společnosti Ing. Jiří Hrůša, tak Ing. Václav Baštýř starší, který firmu se svým otcem zakládal a kromě zemědělské prvovýroby se začal zabývat též prodejem a servisem techniky. Původně šlo pochopitelně pouze o zemědělské stroje, ale jak ubíhal čas, nabídka se rozrůstala a v portfoliu firmy dnes nalezneme také komunální, dopravní i stavební techniku.

Příchozí se mohli samozřejmě seznámit i s nabízenou technikou, které vévodily především traktory Deutz-Fahr, ale hojně zastoupeny byly i ostatní značky.

V rámci celodenního bohatého programu došlo také na významné premiéry. Pomocí 3D animace byly na plátno vykresleny kontury zástupců traktorů Deutz-Fahr nových modelových řad 6 a 7. Po odhalení plátna se na pomyslných piedestalech objevily skutečné zbrusu nové traktory.

Modely těchto řad nové generace jsou vybaveny nejmodernějšími traktorovými technologiemi, které jsou sjednocené v jeden perfektně fungující celek. V porovnání s původními typy se velké změny týkají nejen designu, ale především technologií a motorů. Nové stroje jsou i robustnější a mají větší hmotnost. U řady 6 ocení uživatelé také nové převodovky a kompletně přepracované ovládání.

I když oba traktory vypadají navenek stejně – mají identické kabiny, stejné odpružení, ovládání či ergonomii, jeden byl vybaven plynulou převodovku a druhý mechanickou převodovkou. I tyto stroje střední výkonové třídy potvrzují vysokou kvalitu značky Deutz-Fahr.

Představením traktorů Deutz-Fahr ovšem nebyl premiérám konec. Společnost Y-CZ s. r. o. získala výhradní zastoupení značek SAME a Lamborghini, které představila spolu s novým modelem značky Yanmar – YT3.*

Více v časopisu Komunální technika 4/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down