21.01.2020 | 07:01

Nejen k údržbě travnatých ploch

V oblastním středisku společnosti CIME Pelhřimov v jihočeských Mirovicích se koncem loňského roku uskutečnily již sedmé dny otevřených dveří. Během nich si mohli návštěvníci prohlédnout nejen zemědělské stroje mnoha renomovaných značek, například Merlo, Hyundai, Schäffer, Kuhn nebo Farmet, ale i komunální, zahradní či stavební techniku.

„Pokud jde o komunální a zahradní techniku, dominují v našem portfoliu především stroje na údržbu travních ploch, ať už mulčovače Ferri, nebo americké sekačky Walker s řadou unikátních technologií, či široká plejáda strojů Billy Goat, počínaje vertikutátory a konče výkonnými vysavači,“ říká Ing. Jan Vrána, produktový manažer společnosti CIME Pelhřimov. „Zapomenout nesmím ani na kompaktní traktory Goldoni.“

Mulčovače Ferri za traktory Goldoni

Pro celoročnímu využití jsou určeny mulčovače Ferri, ať už příkopové, stranové, či plošné. K údržbě zeleně se hojně využívají příkopové mulčovače s maximálním horizontálním dosahem 3,2 až 6 m, agregují se s traktory o výkonu 20 až 180 k nebo se speciálními komunálními nosiči. Nabídku profesionálních mulčovačů doplňují stranové mulčovače v pracovním záběru 1,25 až 2,5 m s maximálním stranovým dosahem 1,74 až 3,5 m. Pro jejich všestranné použití využívají tato zařízení jak města či obce, tak také zemědělci. V nabídce pelhřimovské společnosti nechybí ani plošné mulčovače na trávu a dřeviny v záběru 1,25 až 3 metry.

V Mirovicích byl s univerzálním stranovým mulčovačem Ferri ZMLE 1400 agregován speciální traktor Goldoni Ronin 50 s dieslovým motorem Lombardini o výkonu 48 k, který dosahuje maximálního točivého momentu při otáčkách kolem 1600 ot/min. Za tento traktor široký od 1098 do 1360 mm (v závislosti na volbě pneumatik) je možné připojit jakékoliv příslušenství, od sněhové radlice až po sypače či zametače k údržbě chodníků, silnic i různých areálů. Traktor je vybavený převodovkou s 12 stupni vpřed i vzad, a to v rozsahu rychlosti pojezdu od 0,7 do 30 km/h. Lze k němu připojit nářadí hned na dvou místech, do zadního tříbodového závěsu s nosností 1800 kg a do předního tříbodového závěsu s nosností 350 kg. I když se to nezdá, do přetlakové kabiny se bez problémů srovná i urostlá obsluha.*

Více v časopisu Komunální technika 1/2020.