Nejefektivnější sečení se sběrem

Sekačky Gianni Ferrari řady Turbo se dlouhodobě drží na předním místě v kategorii výkonných strojů se sběrem posečené trávy. Díky kombinaci svých vlastností se staly základním pilířem, o který se opírají profesionálové včetně nadnárodních společností nebo firem pečujících o veřejnou zeleň.

Jako vrcholový model úspěšné řady Turbo a současně poslední novinka byl představený stroj Turbo V50, který si díky rezervě ve výkonu a pohonu všech čtyř kol užívá při práci i v těch nejtěžších podmínkách.

Revoluční žací ústrojí

Jádrem úspěchu je způsob sečení trávy. V patentovaném žacím ústrojí se nacházejí hned čtyři páry nožů. V každém páru jsou nože uchycené nad sebou. To umožňuje rozsekání trávy na velmi krátké částice, což je důležité pro další pohyb hmoty v soustavě.

Dalším významným specifikem je rotace nožů směrem od otvoru pro sběr. Tedy opačně než je tomu v případě rotace u klasického sečení. Dochází tím k rovnoměrnému rozložení pokosené hmoty v žacím ústrojí, a tím i snadnějšímu průchodu výstupním otvorem.

Spolehlivý systém sběru

Když tráva opouští žací ústrojí, unáší ji silný proud vzduchu od výkonného metače. Jeho robustní lopatky pak posekané hmotě ještě před ústím do zásobníku dodávají další kinetickou energii. Díky poměrně drobným částicím posečené hmoty a silnému průchozímu proudu je toto místo velkou konkurenční předností, kterou stroje Gianni Ferrari vynikají.

Výsledkem je spolehlivost sběru i v náročných podmínkách při relativně vysoké pracovní rychlosti. Objem zásobníku 1300 l je využitý na maximální možnou míru, neboť je do něj posečená hmota doslova napěchovaná. To znamená nižší frekvenci vysypávání a efektivnější provoz.

Stroje jsou standardně vybavené vysokým zdvihem zásobníku (u modelu Turbo V50 do výše až 245 cm), což zvyšuje adaptabilitu techniky pro specifické potřeby uživatelů.

S motory Kubota

Ani při výběru pohonného agregátu trakční jednotky neponechal výrobce nic náhodě. Optimální konfigurace zahrnuje motory Kubota Diesel. Řada Turbo využívá jejich spektrum o výkonu 26 až 50 k. Model Turbo V50 disponuje padesáti koňskými silami, které znamenají dostatečnou rezervu pro práci v jakémkoliv počasí i náročnosti podmínek.

Sekačky Turbo mají hydrostaticky řízenou zadní nápravu, což umožňuje skvělou manévrovatelnost kolem překážek. Model Turbo V50 je ve standardu vybavený pohonem všech čtyř kol (4 x 4) s možností využití mechanické uzávěrky diferenciálu, která uzamkne přední nápravu a ještě výrazně vylepší trakční schopnosti stroje především na svažitých a podmáčených terénech.

Značná variabilita

Standardní žací ústrojí techniky řady Turbo o pracovním záměru 150 cm si kromě sečení trávy dobře poradí i se sběrem listí. Nově je pak možné tyto stroje také dovybavit cepovým žacím ústrojím včetně sběru se záběrem 135 nebo 155 cm. Lze je kombinovat s dalším různým příslušenstvím, jako je například:

  • žací ústrojí beze sběru se zadním odhozem a s možností mulčování (záběr 165 cm),
  • robustní cepové ústrojí (záběr 150 cm),
  • prořezávač / vertikutátor trávníků (záběr 100 cm),
  • rotační kartáče s možností filtru v zásobníku a zvlhčovacím zařízením,
  • vakuová hadice o délce 5 m, která vysává nečistoty do standardního zásobníku.

Stroje řady Gianni Ferrari je možné využívat i pro zimní údržbu. Žací ústrojí lze snadno vyměnit za sněhovou frézu, rotační kartáč nebo hydraulicky stavitelnou radlici. Pro ochranu obsluhy před nepříznivým počasím je možné techniku vybavit kabinou (foto).

Spolehlivý a rychlý servis

Společnost Profigrass, s. r. o. si letos připomíná 25. výročí založení. Jako výhradní zástupce firmy Gianni Ferrari pro Českou a Slovenskou republiku zajišťuje také servis. Má vlastní personál s bohatými zkušenostmi s technikou Gianni Ferrari a s přístupem k on-line informacím přímo u výrobce.

Servis je zajištěný i ve spolupráci s autorizovanými partnery. Velkou část expresních dodávek náhradních dílů lze řešit do druhého dne.*

Foto archiv/Profigrass

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down