20.11.2017 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Návrat „sněžných lišek“

Podzim už se přehoupl do své druhé poloviny, ptáci odlétli za teplem a za zimou se k nám teď naopak vypravují sněžné lišky a s nimi i výrazné slevy ve výši téměř 170 tisíc korun. Již poněkolikáté své doupě mají opět u prodejců techniky John Deere.

Všechno je to oranžové. Případně žluté. Někdy ale stačí jediný pohled a člověk hned ví, na čem je. Pořádně silný plát radlice na krátkém, robustním závěsu. S ním je traktor kratší, tedy i obratnější a nemá tolik nadlehčovaná zadní kola. Robustní podélný čep, umožňující příčné kopírování a tlusté písty natáčecích hydromotorů. Nad nimi pojistný tlakový přepouštěcí ventil, který při nárazu radlice na překážku přepustí přetlak z jednoho hydromotoru do druhého, aby ani jeden z nich nebyl přetížený.

Dělený, odpružený břit

Ale to nejlepší je dole. Spodní hrana radlice je rozdělená na šest menších břitů, jištěných zkrutnými vinutými pery. Najedete-li na vyvýšený kanál nebo na obrubník, odkloní se jenom ten břit, který narazí na překážku, ostatní pořád shrnují veškerý sníh až odspodu. Nezůstávají tak za vámi žádné příčné vlny zanechaného sněhu, nemusíte couvat a zdržovat se, abyste je taky odklidili. Břity jsou vyrobeny ze silné, vícevrstvé otěruvzdorné gumy.

Standardní opěrné kovové kluzáky dole se na přání dají vyměnit za výškově stavitelná kolečka s gumovými běhouny.

Popisovaná radlice patří k tomu nejlepšímu, co můžete na sníh pořídit. Nese označení Matev SRM SF180 ST a má záběr 180 cm. V rámci zvýhodněné nabídky „SnowFox“ je určena pro traktory John Deere řady 3R, jejichž šířka se podle kol a obutí pohybuje od 133 do 173 cm.*

Více v časopisu Komunální technika 11/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down