14.10.2022 | 11:10

Narozeninová oslava s novou halou

Společnost GARNEA a. s., importér stavebních strojů značky Doosan, oslavila 30 let od svého založení. V jihočeském Neplachově byla při této příležitosti ve čtvrtek 6. října, za přítomnosti evropského top managementu Doosan Infracore, slavnostně otevřená nová hala pro stroje Doosan.

Vedení tak symbolicky završilo tři desítky let rozvoje firmy, která nyní disponuje plnohodnotnými divizemi pro zemědělskou, stavební a komunální sféru a plánuje se dále rozvíjet.

Nová hala zaujímá plochu 750 m2 a je určená pro servis i těch největších strojů Doosan. Disponuje mostovým jeřábem s nosností 10 tun, řízenou regulací teploty a moderním olejovým hospodářstvím. Nabízí komfortní zázemí pro zaměstnance. Vjezd do haly je přizpůsobený pro těžkou techniku.

Spolu s vedením firmy GARNEA a významnými hosty slavnostně otevřel nové reprezentativní prostory Sanho Shin, ředitel pro strategii a marketing Doosan Infracore Europe. Uvedl: „Spolupráce se společností GARNEA předčila naše očekávání. Je neuvěřitelné, jakým způsobem firma za poslední roky expandovala. Velmi nás těší společný růst na českém trhu. S naším importérem máme navíc i společnou filozofii, kterou je důraz na poprodejní přístup k zákazníkům.“

Strmý růst prodeje

GARNEA začala s distribucí strojů značky Doosan v roce 2019. Sázka na renomovaného výrobce se vyplatila. Václav Baštýř mladší chválí dosažené výsledky: „Díky spolupráci se značkou Doosan naše firma raketově roste. Za posledních pět let je GARNEA dvojnásobně velká – máme nyní 100 spolupracovníků, 60 % z nich se věnuje poprodejním službám. Za poslední tři roky jsme prodali 230 strojů Doosan a dalších 120 plánujeme dodat do konce letošního roku. V některých významných segmentech, jako jsou například těžká rypadla nad 25 tun, se nám extrémně daří. Bez nadsázky lze říci, že každé páté prodané rypadlo nese značku Doosan!“

Společnost GARNEA na našem trhu zastupuje divizi Doosan Infracore, pod níž spadá prodej stavebních strojů. Mezi klíčové produkty patří kolové nakladače, pásová a kolová rypadla a kloubové dumpery. Stroje Doosan nacházejí uplatnění nejen ve stavebnictví, ale také například v technických službách nebo zemědělských provozech.*

Více informací o stavebních strojích Doosan na www.doosanequipment.eu nebo www.garnea-stavebni.cz.

Popisky:

1: Nová hala Doosan a tým GARNEA

2 (zleva): Yunki Kim, Jae Chang a Sanho Shin, vedení Doosan Infracore Europe, Vojtěch Kratochvíl a Jiří Mácha, manažeři GARNEA, Petr Boukal, regionální zástupce Doosan, Václav Baštýř mladší, jednatel GARNEA, Václav Baštýř starší, zakladatel GARNEA, František Flídr, jednatel firmy GRANITA Lomy, významného zákazníka a uživatele techniky Doosan

3: Show Doosan v rámci oslav 30 let GARNEA

4: Celkový pohled na novou halu Doosan v Neplachově během slavnostního otevření