16.01.2013 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nářadí pro různé nosiče

S ohledem na variabilitu ploch, které je třeba v zimě ošetřovat, se uplatní při jejich údržbě stále více typů nosičů – od malých kloubových strojů, lehkých užitkových vozidel, přes malotraktory až po velké komunální traktory.

Firma HS+ nabízí široký sortiment nástaveb pro zimní údržbu prakticky pro všechny nosiče. Nosnou filosofií je vysoká kvalita zpracování, dlouhá životnost a zajímavé ceny.

Radlice

Pro menší nosiče jsou určeny rovné nebo variabilní šípové radlice německé firmy Saphir v pracovních šířkách od 1 do 1,6 m. Pro kompaktní traktory a lehká užitková vozidla jsou v nabídce rovné i šípové radlice od firem Saphir a Fiedler v pracovních šířkách do 2,2 m a pro traktorové nosiče s výkonem od zhruba 60 do 260 k široké spektrum rovných segmentových radlic rakouské firmy Hauer a šípových variabilních radlic Saphir s pracovní šířkou až 3,4 m. Všechny mají buď odpružený štít nebo držáky břitů, což je při komunálním nasazení nutnost.

Kartáče

V nabídce jsou od firmy Saphir s pohonem od hydromotoru a pracovní šířkou 1,3 až 2,1 m. Další německý výrobce Adler má v sortimentu zametače s pohonem od vývodového hřídele i hydromotoru, a to s pracovní šířkou od 1,3 m pro malotraktory až do 2,5 m pro velké traktory nebo nakladače. Vyznačují se značnou adaptabilitou vůči nosičům. Především zametače s pohonem od vývodového hřídele lze snadno nasadit na hřídel s pravým nebo levým směrem otáčení a 540, 1000 nebo 2000 ot/min. Pro lehká užitková vozidla jsou k dispozici zametače firmy Fiedler rovněž s velkým průměrem kartáče, v tomto případě 600 mm.

Frézy

Ty dodává německá firma Westa, jejíž produkty se vyznačují kromě vysoké kvality zpracování a vynikajícího výkonu také širokou nabídkou rozměrů, od průměru frézovacího bubnu 360 mm až do 1050 mm s pohonem od vývodového hřídele i hydromotoru. Prakticky není nosič, na který by Westa neměla vhodnou sněhovou frézu. Především pro malotraktory jsou pak v sortimentu ještě frézy od dánského výrobce Vestas Hydromann.

Sypače

V této kategorii má firma HS+ k dispozici široký sortiment Vestas Hydromann. Nabídka začíná ručně vedenými posypovými vozíky, pokračuje malými taženými sypači, nesenými sypači a to i samonakládacími. Tyto výrobky jsou dodávány v objemech od 100 do 2200 l (2,2 m3) a hodí se pro agregaci s malotraktory i velkými traktory. Všechny sypače jsou opatřeny duplexním antikorozním systémem: pod základní barvou jsou zinkovány, což je výhodné především u samonakládacích sypačů, kde dochází k otěru laku prakticky denně.

Další sortiment

K většině čelních nástaveb je k mání řada upínacích desek na všechny možné nosiče. Díky zastoupení rakouské firmy Hauer lze poskytnout čelní tříbodové závěsy a upínací desky včetně spodních výztužných rámů pro většinu traktorů. Hauer vyrábí také traktorové čelní nakladače, které se uplatní i při odklízení sněhu. Zmínit lze i finské zametací kartáče Sajas Group s několika variantami výpletu na většinu válcových zametačů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down