Nakladače „R“ s revolučními změnami

Společnost Bobcat uvedla v říjnu na trh nové kompaktní nakladače řady R. Změny v designu a konstrukci jsou nejvýznamnější za posledních 60 let. Stroje splňují emisní normu Stage V a zahrnují smykem řízené nakladače S66 a S76 a kompaktní pásové modely T66 a T76.

John Chattaway, produktový manažer pro nakladače firmy Doosan Bobcat EMEA, říká: „Díky desítkám let zkušeností Bobcat vyrábí nejodolnější a nejlepší nakladače, které udávají směr celému odvětví. Na dosavadní úspěchy navazuje nová řada nakladačů řady R, které byly od základu zcela přepracovány. Zaměřili jsme se především na kvalitu, spolehlivost, trvanlivost a současně maximální pohodlí operátora. Tyto stroje představují další etapu vývoje v odvětví kompaktních strojů. Novinkou je i nový systém označení, který používá dvě číslice místo tří u předchozích modelů.“

Zaměřené na produktivitu

Pro zajištění optimálního výkonu a pohodlí byla stabilita obou typů nakladačů ve srovnání se stroji předchozí generace dále vylepšena větším rozvorem kol a rozměrnějšími pásy. Vyšší stabilita v kombinaci se zvýšenou účinností hydrauliky poskytuje prvotřídní tlačné a vylamovací síly a zvýšenou nosnost. Tím roste také produktivita i při těch nejnáročnějších úlohách.

Lepší kontakt s povrchem umožňuje plynulejší jízdu. Pásové nakladače T66 a T76 mají standardně pevný podvozkový systém, ale mohou být na přání vybaveny volitelným pětičlánkovým torzním podvozkem, který zaručuje ještě lepší jízdu, snadné zvládání členitého terénu, lepší tlumení nerovností a předchází ztrátám transportovaného materiálu.

Stabilitu a produktivitu lze dále zvýšit volitelnou funkcí Auto Ride Control, která je k dispozici u všech nakladačů řady R. Ta ještě víc snižuje ztráty materiálu a díky plynulejší jízdě také zvyšuje komfort obsluhy.*

(Podrobnosti v Komunální technice 11/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down