Nakladače pro práci všeho druhu

K Ferdovi Mravencovi, veselému chlapíkovi s puntíkovaným šátkem kolem krku, všeumělovi, který se nikdy ničeho nebál, všechno dovedl, hned a s chutí se pustil do práce všeho druhu, je možné přirovnat univerzální nosiče nářadí. Na tuzemském trhu je nabídka této techniky velmi pestrá.

Zastavme se u multifunkčních kloubových nakladačů MultiOne od italské společnosti CSF, které si našly v České republice cestu k mnoha uživatelům. Výrobce těchto strojů, jež charakterizuje modrá barva, s nimi má přes třicet let zkušeností. O mnoho nezaostává ani výhradní dovozce, firma P & L, s. r. o., která převzala začátkem loňského roku výhradní zastoupení na nakladače MultiOne pro Českou republiku. Za sebou má více než čtvrt století let praxe v prodeji a servisu zemědělské, komunální, lesní a další techniky.

Univerzální kloubové nakladače MultiOne jsou k dispozici v několika modelových řadách ve výkonovém rozmezí od 12 do 78 koní. V českých podmínkách je nejpoužívanější řada 8. Pavel Šmerda, kterého jsme navštívili, vlastní model 8.4S charakterizovaný značným točivým momentem a vysokou rychlostí, až 23 km/h. Pohonem je dieselový agregát Yanmar o výkonu 40 k a dvourychlostní hydromotory Poclain. Zdvihací síla dosahuje až 1600 kg do výše 2,98 m. Stroj vážící 1740 kg je 128 cm široký a 204 cm vysoký. Ve standardní výbavě je jeden přední hydraulický okruh a přední elektrická zásuvka 12 V, za příplatek lze pořídit další přední i zadní hydraulický okruh.

Sečteno a podtrženo: k výhodám moderních kloubových nakladačů patří především multifunkčnost, malé rozměry, vysoký výkon, obratnost, stabilita, bezpečnost a pohodlí obsluhy, a to při maximální produktivitě práce při velmi nízkých celkových provozních nákladech.*

Více v Komunální technice 6/2016

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down