27.04.2021 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nakladač z Dobříše do celého světa

Společnost Doosan Bobcat oznámila zahájení výroby nového kolového nakladače. První exemplář modelu L85 opustil v březnu výrobní linku v závodě v Dobříši. Novinka byla představená již koncem minulého roku. Nyní byly zveřejněny další podrobnosti.

První vyrobený stroj je určený pro Bobcat institut v rámci dobříšského kampusu, kde ho budou využívat ke školení prodejců a zákazníků. Nejvíc objednávek na další kusy společnost prozatím obdržela z Německa, Skandinávie a Polska.

Tři roky vývoje

Díky vstupu na trh kolových nakladačů má nyní Bobcat nejširší portfolio nakladačů ze všech výrobců na světě. K uspokojení poptávky firma instalovala novou výrobní linku ve svém závodě v rámci dobříšského kampusu. Její kapacita dosáhne zhruba 1000 strojů ročně a v rámci jedné směny bude linku obsluhovat 15 pracovníků. Celková výše investice přesáhla 25 milionů korun.

Jiří Karmazín (foto), produktový manažer pro nakladače Doosan Bobcat, vysvětluje: „Kolový nakladač je výsledkem tříletého vývoje v našem dobříšském Inovačním centru. Navrhli jsme jej tak, aby se stal měřítkem úspěchu ve své kategorii. Model L85 je zkonstruovaný z osvědčených komponentů včetně motoru, rámů, náprav a elektronických a hydraulických prvků vlastní výroby, nebo od našich špičkových dodavatelů. Řada dílů se již používá u našich smykových nakladačů, minirypadel a teleskopických manipulátorů.“*

Stručné specifikace modelu L85

Objem standardní lžíce (m3)                              0,8

Objem volitelné lžíce (m3)                                  0,6–1,2

Provozní hmotnost (kg)                                      5091

Výška zvedání(mm)                                             3250

Výška kabiny (mm)                                              2498

Motor:                                                                    Bobcat D24

Výkon (kW/k):                                                     50,7/68 k

(Podrobnosti v Komunální technice 4/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down