14.03.2023 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nabídku rozšířilo nové malé rypadlo

Doosan (nově DEVELON) uvedl na trh osmitunové mini rypadlo DX85R-7, nejnovější přírůstek do této produktové řady nové generace splňujících požadavky Stage V. Stroj se sníženým přesahem zadní části (RTS) je navržený tak, aby poskytoval maximální výkon, optimální stabilitu, větší všestrannost, vyšší komfort obsluhy, ovladatelnost, odolnost, snadnou údržbu a opravitelnost.

Model DX85R-7 využívá nově vylepšenou plošinu horní nástavby, která zajišťuje zvýšenou odolnost a robustnost, a odlišné uspořádání válce otáčení výložníku umožňující větší úhel jeho otáčení – 60o. Díky kombinaci RTS a úhlu otáčení výložníku je rypadlo vhodné pro práci ve stísněných prostorech, například v oblasti stavebnictví, terénních úprav, inženýrských sítí, pronájmu, zemědělství, recyklace, zpracování odpadu a v mnoha dalších oblastech. Rypná síla lžíce modelu činí 6,7 t a je kombinovaná s trakční silou 6,6 t, přičemž rychlosti pojezdu jsou proměnlivé: 2,9 km/h v nízkém a 4,8 km/h ve vysokém rozsahu.

Model DX85R-7 pohání dieselový motor Doosan D24 splňující požadavky Stage V o výkonu 48,5 kW (65 k) při 2100 ot/min. Rypadlo DX85R-7 tak nabízí vysokou palivovou účinnost, která patří mezi nejlepší ve své třídě. Spojuje v sobě také výjimečný výkon a vysoký točivý moment při nízkých otáčkách, o více než 9 % větší než u předchozího modelu DX85R-3. Kombinace metod následného zpracování v podobě dieselového oxidačního katalyzátoru a filtru pevných částic zajišťuje shodu s předpisy Stage V. DPF umožňuje o 25 % delší interval čištění po 5000 hodinách ve srovnání s předešlým modelem.*

Foto archiv/Doosan/DEVELON

(Podrobnosti v Komunální technice 3/2023)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down