21.07.2009 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nabídka kopíruje momentální trendy a legislativu

Pro města a obce a jejich provozy technických služeb má společnost Some co nabídnout. V jejím portfoliu najdeme prakticky vše od malotraktorů a traktorů, přes techniku na údržbu zeleně, zimní i letní údržbu komunikací a nechybí ani technologie na zpracování bioodpadu.

„Vystavené stroje prakticky korespondují s trendy a povinnostmi měst a obcí, které jsou v dnešní době velice aktuální a souvisejí se zpracováním bioodpadu a jeho kompostováním, či jiným využitím.
Jako stroje prvního stupně vhodné ke zpracování materiálu dodáváme štěpkovače a drtiče. Po srovnání připravené hmoty do zakládek nastupují překopávače. Ať již s vlastním pohonem, které jsou vhodné pro nasazení v kompostárnách, kde není dostatek prostoru pro otáčení traktoru, nebo modely pracující v agregaci s traktory. Rozhodně jde o stroje velice důležité pro kompostovací proces, jednak překopávače celý proces urychlují a především přispívají k jeho rovnoměrnosti a zvyšují tak kvalitu získávaného substrátu. Pokud je substrát hotov, následuje práce rotačních třídičů. S jejich pomocí je materiál rozdělen na již využitelnou frakci a zbytek, který se vrací jako hrubá frakce zpět do zakládky.
Právě mezi rotačními sítovými třídiči najdeme u značky Pezzolato novinku pro letošní rok. Jde o menší model třídiče, který bude svoji kapacitou a výkonem vyhovovat menším obecním kompostárnám. Při jeho konstrukci a nastavení technických parametrů jsme s výrobcem úzce spolupracovali a byl brán zřetel na naše připomínky a požadavky našich zákazníků. Dosud totiž bývaly třídiče hodně výkonnostně naddimenzované a nevyhovovaly tak úplně nasazení v kompostárnách zpracovávajících pouze několik set tun bioodpadu ročně. Musím ovšem připomenout, že kromě velikosti síta a svých celkových rozměrů se tento třídič nebude v ničem lišit od svých výkonnějších sourozenců. I systém nakládání bude plně v souladu s velikostí lžic čelních nakladačů nebo manipulátorů, takže ruční práce s lopatou se jeho potencionální uživatelé obávat nemusejí. Jsme tak schopni dodat kompletní zařízení kompostárny technologicky vyřešené přesně podle potřebné kapacity,“ představuje vystavené stroje a letošní novinku product manager společnosti Some Jindřichův Hradec Ing. Kamil Koranda.

(pal)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down