Na zeleň efektivně

Stále se můžeme setkat s názorem, že mulčování způsobuje plstnatění trávníku. Dodrží-li se veškeré zásady, kvalita zeleně se intenzivním kosením zlepšuje. Mulč působí příznivě na zachycení vláhy, omezuje výpar a vrací do půdy živiny.

Robustní a spolehlivé sekačky s nulovým poloměrem otáčení vyrábí ve vlastní továrně ve státě Wisconsin americká firma SCAG. Mají dvojitý tuhý čtyřhranný rám, dvojitou hydrauliku a moderní motory se snadným přístupem. Hnací kola využívají samostatně axiální čerpadlo a hydromotor odděleně řízené pákami. Stroje se vyznačují extrémní rychlostí, obratností, jednoduchou, bezpečnou a přesnou manévrovatelností. Vpředu umístěné žací ústrojí umožňuje kosit pod keři a v nepřístupných místech. Nízko položené těžiště zaručuje bezpečnou práci i na svažitých pozemcích.
V nabídce je šest modelů se záběrem od 81 do 183 cm a výkonem motorů (benzinových i dieselových) od 15 do 29 k. Nejjednodušší tři typy jsou ručně vedené, střední řadu zastupuje cenově nejdostupnější profi model Tiger Cat, vyšší výkon má Wildcat a nejvýkonnější je Turf Tiger s dieselovým motorem Caterpillar (28 k) pro každodenní nasazení i v extrémních podmínkách.
Třínožové žací ústrojí je vyrobeno ze silnostěnného materiálu, což prodlužuje životnost. Hřídele jsou v trojitém patentovaném uložení, které funguje i jako pojistka. Volit lze mezi zadním a bočním výhozem (i se sběrem) a intenzivním mulčováním. Pro extenzivní údržbu je určena bezpečnostní technologie mulčování Humus Safety se šířkou záběru 147 cm vhodná i pro plochy s několikaletými „nálety“.
Produktivita strojů Scag v městských podmínkách dosahuje až jeden hektar za hodinu. Nízké náklady umožní investovat do vyššího počtu sečí i dalších zásahů, jako je například hnojení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *