Na veletrh s novým elektrickým minirypadlem

Výrobce techniky Bobcat oznámil, že na mnichovském veletrhu Bauma 2022 (24. – 30. října) uvede na trh nové dvoutunové elektrické minirypadlo, nejnovější z rozšiřující se řady kompaktních zařízení Bobcat s nulovými emisemi.

Robert Husar, ředitel produktové řady minirypadel, Doosan Bobcat EMEA, říká: „Na Baumě 2019 jsme představili E10e jako náš premiérový stroj s pohonem na baterii a první elektrické minirypadlo na světě v hmotnostní třídě jedné tuny. Stejně jako E10e byla i naše další novinka, tentokrát dvoutunový stroj, který představíme na Baumě 2022, vyvinutá v inovačním centru v areálu Bobcat v Dobříši v České republice. Chceme navázat na dosavadní úspěchy a naši elektrickou řadu máme v plánu dále rozšiřovat.“

Bobcat představí tuto novinku hned v úvodu Baumy v pondělí 24. října ve své firemní expozici. Výrobce dále odprezentuje řadu aktuálních inovací a konceptů a dalších produktů zaměřených na zvyšování produktivity, autonomního provozu a gamifikaci stavenišť.

První plně elektrický nakladač

Na Baumě se rovněž poprvé představí Bobcat T7X, první plně elektrický kompaktní pásový nakladač na světě, který nabízí vysoký výkon při nulových emisích. K pohonu využívá baterie a je zkonstruovaný tak, aby byl od základu produktivnější s elektrickým ovládáním a pohonem, tišší s vysokým točivým momentem a výkonnější, než kdy byl jakýkoli pásový nakladač s konvenčním motorem.

Vijay Nerva, vedoucí pro inovace u společnosti Doosan Bobcat EMEA, dodává: „Všechny elektrické stroje Bobcat, které představíme na Baumě, ukazují odhodlání naší firmy k dalšímu rozšiřování portfolia v oblasti využití alternativních zdrojů energie. Všechny součásti hnacích ústrojí této techniky jsou zhotovené na míru a naši dodavatelé jsou připraveni navýšit výrobní kapacity podle aktuálních potřeb a možností na trhu.“

Další informace o společnosti Doosan Bobcat a jejích produktech naleznete na www.bobcat.com nebo www.bobcat.cz – webu distributora pro ČR, společnosti Bobcat CZ, a. s.

Zdroj: Bobcat, foto archiv