15.05.2012 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Techagru se uvidí

Tato výstava je už dávno považována za určitý zlom v roce zemědělců a v posledních letech i čím dál více i veřejnosti činné v komunální a zahradnické profesní sféře. Pro zemědělce začínají polní a zelené práce a pro komunální sféru celoroční kolotoč počínající úklidem po zimě a pokračující sečením trávy, údržbou zeleně až po různorodé práce, které přináší provoz měst, obcí či jiných obecně prospěšných zařízení.

Pro tyto všechny má společnost P&L spol. s r.o. již řadu let co nabídnout.

Novinka do speciálních kultur

V letošním roce rozšiřuje nabídku traktorů Kioti nový model Kioti LX500L. Nejde o žádný vinohradnický či sadařský speciál, ale traktor se zajímavými parametry a vlastnostmi. Jeho srdcem je atmosférický dieselový motor o výkonu 50 koní s mechanickou synchronizovanou převodovkou s rychlostmi 16 vpřed a 16 vzad, s pohonem všech čtyř kol a uzávěrkou diferenciálu. Rozměry jsou délka 3500 mm, šířka 1440 mm, výška 2365 mm včetně ochranného rámu. Traktor má celkovou hmotnost 1690 kg.
V základu je tento traktor vybaven ochranným rámem. K dispozici je i kabina a originální čelní nakladač. Traktor pracuje s vývodovým hřídelem s rozsahem 540/1000 ot/min. Průtok hydraulického čerpadla je 53,05 l/min.
Specifikem tohoto traktoru, kromě záležitostí na které jsme u Kioti zvyklí, jako jsou dokonalé zpracování, robustnost, vysoce kvalitativní materiály je speciální elektronický systém AUTO-Quick-Turn co, je systém umožňující zvýšení rychlosti předních kol natočených v řídícím úhlu 35° na dvojnásobek oproti zadním. Což vede k výraznému zmenšení poloměru otáčení.

Nová generace přichází

U úspěšné řady DK551 dochází ke generační výměně či spíše náhradě novou typovou řadou RX6010C/RX6010PC, která je zcela novým typem v sortimentu Kioti. Již na první pohled zaujme novým designem, který ponese do budoucna společné znaky se všemi dalšími typy traktorů Kioti. Pohonným agregátem je přeplňovaný turbo-diesel o výkonu 60 k s mechanickou synchronizovanou převodovkou s dvanácti rychlostmi vpřed a 12 rychlostmi vzad verze RX6010C a (verze RX6010PC disponuje převodovkou Power-shuttle umožňující řazení vpřed či vzad bez nutnosti stláčení spojkového pedálu). Dále je tento traktor vybaven automatickým spouštěním vývodového hřídele podle polohy třetího bodu. Sériově jsou rovněž dva páry dvoučinných hydraulických okruhů. Průtok hydraulického čerpadla je 68 l/min. Toto vše a mnoho jiných specifik završuje elegantní prostorná prosklená kabina obsahující všechny prvky pro komfortní a efektivní práci obsluhy.

Malé avízo

V první půli roku se mohou nejen příznivci značky Kioti, ale celá odborná veřejnost těšit na novinku nejmenšího zástupce firmy Kioti. Tento ponese název CS2610 a bude mít hydrostatickou převodovku a výkon 26 koní.
S koncem Techagra je spojen i konec platnosti vysoce úspěšné akce Zimní sety L a XL ve které firma P&L zákazníkům nabízela možnost jak vyřešit zimní úklid a současně položit základ pro hlavní strojní vybavení svých obcí v podobě kvalitního traktoru Kioti s příslušenstvím za příznivou cenu.
Tuto akci střídá nabídka pro sezónu Jaro – Léto (platná od 7. 3. 2012) ,pro kterou je připraven „letní set“ s označením „L“ a „XL“ . Set z označením „L“ sestává z traktoru Kioti CK22HST, mezinápravového sečením Zappator Jet Ventral 150 (záběr 1,5m) a vysavače trávy ECO GS500 určený pro údržbu obecních a menších privátních ploch. Pro komerční využití a rozsáhlé plochy nabízený set „XL“ tvořený traktorem Kioti CK35HST (35k) a stejně jako jeho menší sourozenec totožným příslušenstvím pro sečení Zappator Jet Centrál 150 (záběr 1,5m) a vysavačem trávy s možností vyklápění do výšky 1,9m.

Komunální technika P&L nejsou jen „sety“, ale i ostatní stroje z portfolia komunální techniky P&L. Výčet základních strojů můžeme zahájit firmou Tuchel patřící mezi jednoho ze stěžejních dodavatelů. Největší Německý výrobce zametacích kartáčů, sněhových radlic a speciálních kolových nakladačů TuchelTrac Quattro.
Zametací kartáče najdou své uplatnění po celý rok avšak po zimě zvláště jsou-li komunikace udržovány inertním posypovým materiálem jsou pomocníkem k nezaplacení.
S růstem a údržbou vegetace okolo komunikací přijdou ke slovu příkopová ramena Marolin. Ramena jsou uzpůsobena k agregaci se všechny typy nosičů. Pracovní záběr je od 2,3 – 7,3m s možností výměny pracovních nářadí za pilové nůžky (pilu) či příkopovou frézu. Pro údržbu nekulturních ploch jsou ideálním řešením mulčovače a drtiče rostlinných zbytků nebo větví s kladivy nebo Y noži od firmy m.e.a.a.t. Pro parky, veřejnou zeleň, plochy sportovního vyžití jsou určeny horizontální nožové sekačky od firmy Zappator které je možné agregovat čelně, mezi nápravy nebo jako klasicky vzadu nesené. Disponují bočním nebo zadním výhozem s možností mulčování.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down