25.07.2016 | 12:07

Na špičce nejen velikostí expozice

Bezpochyby jednou z nejrozsáhlejších expozic se v rámci mnichovského veletrhu IFAT prezentovala společnost Doppstadt. V kryté hale, na venkovních výstavních plochách i v rámci praktických ukázek se představila celá řada strojů této značky a zájem tuzemských i zahraničních návštěvníků o předvedené inovativní technologie byl značný.

Značka Doppstadt rozhodně neusíná na vavřínech a její konstruktéři přicházejí pravidelně s moderními systémovými řešeními strojů určených pro zpracování prakticky veškerých druhů odpadů.

Nejen pro zpracování biomasy

Mobilní pomaloběžný drtič DW-3060 Type F je vybaven novým typem drticího systému umožňujícího zpracování materiálu na hrubší i jemnější frakce. Jeho rotory jsou vyměnitelné a uživatel může volit mezi různými velikostmi pracovních orgánů. Drtič je vybaven inovativním drticím systémem Limiter, který zabraňuje pronikání nadměrně velkých částic do finální frakce. Stroj tak produkuje srovnatelně jemný materiál jako rychloběžné drtiče. Jde o stroje s mechanickým pohonem a velice jednoduchou údržbou. Pracovní orgány je možné měnit bez použití nářadí.

Se systémem šnekového třídění pracuje flexibilní třídič Doppstadt Splitter H2 System. Stroj s alternativním systémem zvládá také třídění stavebních sutí, smetků a dalších druhů odpadů. A firma Doppstadt přichází i s dalšími alternativami třídění. K vidění byly systémy diskového, šnekového i pneumatického systému třídění, které dříve nebývalo k dispozici. „U nás zatím není například třídění smetků příliš aktuální, ale časem určitě přijde na pořad dne,“ řekl Ing. Martin Hejlíček, zástupce společnosti Malcom CZ, která techniku Doppstadt dováží do České republiky.

V praktické ukázce se představil třídič Doppstadt SM-620SA s pneumatickým třídičem WS 2000 K dělícím materiál až do čtyřech frakcí. Nedodrcený materiál se při zpracování vrací do oběhu, až je dosaženo požadované velikosti nadrcené frakce.*

Více v časopisu Komunální technika 7/2016.