Na skok v království traktorů Zetor

Společnost ÚDRŽBA SILNIC Královéhradeckého kraje a. s. působí na celém území regionu. Hlavní sídlo má v Hradci Králové. Dále se organizačně člení na pět závodů a 15 cestmistrovství. Do jednoho z nich jsme se zajeli podívat.

Rokytnice v Orlických horách se nachází ve východní části Orlických hor, v okrese Rychnov nad Kněžnou. Areál tamního cestmistrovstí nebylo těžké najít. Najdete ho hned u příjezdu do obce. Již z dálky bylo možné vidět vozový park v typické oranžové silničářské barvě.

Péče o rozsáhlé území

Rokytnické cestmistrovství má 17 zaměstnanců, kteří musí zvládnout nelehký úkol – obstarat téměř 260 kilometrů komunikací od Říček v Orlických horách až po Rychnov nad Kněžnou. Při tom pomáhá široký vozový park, v němž mají kromě nákladních automobilů Tatra, Liaz a Mercedes významné zastoupení také traktory Zetor. Do Rokytnice nás přilákal především stroj Zetor Proxima HS 110 v novém designu inspirovaném konceptem Zetor by Pininfarina, který zde mají v typické oranžovo-černé kombinaci barev.

V plné sezóně údržby zeleně měla Proxima na zadním tříbodovém závěsu agregované vyžínací cepákové rameno Berti FB/P 500, s nímž řidič Vladimír Štěpánek udržuje krajnice a příkopy. „Rameno má šířku záběru jeden metr a příkop musím vyžínat vždy zhruba na pět přejezdů. Jeden záběr v úseku o délce dvaceti kilometrů z Rokytnice do Rychnova a zpět mi zabere celou jednu směnu. Tento úsek sečeme dvakrát, někdy i třikrát ročně,“ vysvětluje Vladimír Štěpánek.

(Podrobnosti v Komunální technice 9/2020)*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down