11.04.2013 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na scénu přijíždí Ronin

Společnost Goldoni patří mezi největší firmy v Evropě zabývající se výrobou malých a středních specializovaných traktorů pro vinohrady, sady, komunální sféru a ostatní uživatele. Její stroje vynikají silou, výkonností, hbitostí a jednoduchostí s možností agregace široké škály nářadí.

V loňském roce výrobce představil novinku ve výkonové řadě do padesáti koní – traktor Ronin. Jde o zcela nový koncept, který v základu vychází z předchozího modelu, ale jednotlivé konstrukční celky byly modernizovány s důrazem na další možnosti široké dovýbavy a hlavně agregace pracovního nářadí.
Ronin se vyrábí ve dvou výkonových řadách 38 a 48 k. Firma opět použila osvědčenou značku motorů Lombardini. První novinkou je možnost výběru typu motoru. Kromě výše uvedené značky zákazník může za příplatek zvolit také motor Perkins. U nižší řady je použitý tříválcový motor, u vyšší čtyřválcový. Traktor je vybavený převodovkou s dvanácti stupni vpřed a vzad, k dispozici je samozřejmě i skupina plazivých rychlostí, a to v rozsahu od 0,8 km/h – 31,3 km/h.
Výraznými a zcela novými prvky jsou kapota a kabina. Kapota je konstruovaná v úplně novém stylu. Zapuštěné velké světlomety jsou chráněny před prvotním kontaktem s větvemi při průjezdu porostem (foto). Velká plocha nasávacích mřížek zajistí dostatek vzduchu pro chlazení.
Přetlaková kabina s předepsanou filtrací pro použití s postřikovačem nebo rosičem je koncipovaná v typickém stylu Goldoni: vše je přehledné a jednotlivé ovládací prvky jsou ergonomicky uspořádané, což u traktorů této firmy není žádné překvapení.
Další novinkou je možnost mezinápravové agregace žacího stroje a dalšího nářadí. Dovozce a prodejce techniky Goldoni, společnost CIME Pelhřimov, nabízí pro Ronin další letní i zimní příslušenství. Jedná se například o vyžínací ramena a mulčovače Ferri, rosiče Ideál, čelní nakladače MX nebo novinku, pasivní kartáče Sweepex. Zástupci CIME jsou připraveni předvést Ronin u potenciálních uživatelů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down