Na prvním místě jsou zákazníci

Zmíníte-li se mezi klienty z branže o firmě Kubota, většina z nich dobře ví, co vyrábí a znamená na trhu. Hlavním kritériem při zájmu o komunální a zemědělské stroje je kvalita, ekonomika provozu a dobré reference. Nosnou filozofií Kuboty je spokojený a vracející se zákazník.

Vychovat si „své“ klienty není jednoduché, trvá to dlouhou dobu. Pokud se tento záměr podaří, rodina Kubota bude zaujímat na globálním trhu stále větší podíl, který se pohybuje od 25 do 80 %. V České republice nyní zaujímá v segmentu zemědělství a komunální techniky Kubota pátou příčku.

„Aby mohla Kubota v nastoupeném trendu pokračovat, připravila i v závislosti na různých emisních a bezpečnostních předpisech v sortimentu  komunální techniky několik novinek,“ řekl nám Pavel Lorek, produktový manažer pro komunální techniku společnosti K.B.T. Proftech, s. r. o., dovozce strojů Kubota do ČR.

Flotilu žacích strojů rozšířil model Z122R. Písmeno Z v názvu napovídá, že se jedná o model z řady Zero Turn, tedy sekaček s nulovým poloměrem otáčení. Sečení se záběrem 1,07 m a bočním výhozem je dvounožové s překrýváním nožů, ale bez nebezpečí jejich střetu.

„Největší změnou je benzínový dvouválcový motor Kawasaki. Převodovka je Hydro Gear s ovládáním pojezdu řízení dvěma pákami. Sekačka Z122R, kterou jsme uvedli na český trh na zářijových Dnech zahradní a komunální techniky v Havlíčkově Brodě, je určena pro privátní zákazníky a doplňuje profesionální řadu GZD a ZD,“ doplnil Pavel Lorek.

Značnou inovací projdou snad nejúspěšnější malotraktory ze známé řady B20. Standardem všech nových modelů se stane bezpečnostní rám ROPS. Současně dochází z důvodů emisních a bezpečnostních ke změně označení celé řady strojů.

Podle Pavla Lorka současný typ B1220, který nebyl schválen pro provoz na pozemních komunikacích, bude mít nově dva nástupce. Půjde buď o model B1121 bez silniční výbavy, nebo typ B1121 EU se silniční výbavou a schválením pro provoz na pozemních komunikacích. Motory zůstávají dvouválcové diesely Kubota, stejně tak mechanická převodovka 6V/2Z.

„Od letošního roku nabízí Kubota různé nářadí ke komunálním traktorům a profesionální sekačce řady F. Výhodou vlastního příslušenství je možnost výběru toho nejlepšího od významných výrobců z celé Evropy. Jistě je hodně firem vyrábějících různé doplňky agregovatelné na techniku Kubota, ale ty originální firma testuje a poté doporučuje. Všechny se navíc dodávají v barvě Kubota,“ vysvětlil Pavel Lorek.*

(Podrobnosti v Komunální technice 11/2017)

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down