25.03.2017 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na návštěvě u mistra sekery a pily

Po 36 letech existence v USA a 18 letech v Evropě si vydobyl Timbersport pevnou pozici mezi „novými“ a velice oblíbenými sporty, kdy poměřují síly dřevorubci. V České republice se nyní koná ročně kolem padesáti akcí. Do nejužší světové špičky patří již pěkných pár let Martin Komárek.

Z bohaté sbírky jeho úspěchů vyčnívají čtyři tituly mistra Evropy v řadě z let 2003 – 2006, navíc má ve sbírce pět třetích a tři druhá místa z mistrovství světa. Při tom posledním získal loni v německém Stuttgartu zmiňovaný pátý bronz. Za Martinem Komárkem (na snímcích právě z MS ve Stuttgratu) jsme se vypravili pro podrobnosti o Timbersportu.

Je možné se v České republice Timbersportem uživit?

V zámoří to jde, ale u nás zatím moc ne. Při vší skromnosti jsem v České republice asi jedinou výjimkou. Po úspěších na závodech jsem dostával nabídky z celé Evropy na exhibiční vystoupení i jako trenér. Tak už se peníze vydělat dají. Navíc vyřezávám sochy motorovou pilou, takže jsem již devět let na volné noze. K tomu jsem otevřel v Milevsku specializovaný obchod s potřebami na Timbersports® a servis motorových pil. Spojil jsem tak koníčka s obživou. Také dělám výškové práce a extrémní kácení. Mám sice nejistou budoucnost, ale dobrou současnost.

Lze si u nás dřevorubecký sport vyzkoušet a vydat se třeba ve vašich stopách?

Jednou za rok pořádáme čtyřdenní tréninkový dotovaný kurz. Za den zaplatíte 1100 korun. Částka zahrnuje zápůjčku veškerého vybavení, oblečení, ubytování, stravu a pojištění. Uspějete-li a budete chtít pokračovat, můžete si na rok zdarma zapůjčit sekyru a poté si ji koupit nebo vrátit. Pro závody na vrcholné úrovni si budete muset již určité vybavení zakoupit, nabízí se však i zápůjčka. Nejlepší je zavítat na www.timbersport.com. Tam najdou zájemci spoustu užitečných informací včetně on-line přihlášky na výcvikový kemp, který je ideální branou pro vstup do světa Timbersportu.

(Podrobnosti v Komunální technice 3/2017)

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down