26.10.2016 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na jihu Čech komunální technika nechyběla

Již 43. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka, který se letos konal ve dnech 25. až 30. srpna na tradičním místě – českobudějovickém výstavišti, patří minulosti. Kromě přehršle exponátů a služeb z různých oborů více či méně souvisejících se zemědělstvím, životním prostředím, vodohospodářstvím, zahradnictvím či potravinářstvím se neztratily ani stroje pro služby měst a obcí.

O přízeň zákazníků usilovaly téměř čtyři stovky vystavovatelů. Připočteme-li dalších sto prodejců všeho možného a často i nemožného tovaru, dostaneme se na číslo 500. Zastoupeny byly také zahraniční firmy ze zhruba dvaceti zemí. Celková výstavní plocha činila asi 20 000 m2. Na letošní agrosalon zavítalo do Českých Budějovic okolo 90 000 lidí, což je o 12 000 méně než loni. Podle pořadatelů se podepsalo na nižší návštěvnosti zejména tropické počasí o víkendu a „uplakané“ pondělí.

Stabilním tématem každého ročníku Země živitelky je zemědělská technika. K vidění byly stroje pro téměř veškeré činnosti s převahou traktorů. Stroje pořadatelé koncentrovali především podél hlavní prohlídkové trasy, což významně usnadnilo návštěvníkům orientaci. Stánky velkých hráčů tak nebylo možné minout.

Na žádné převratné novinky jsme sice nenarazili, přesto byla v Českých Budějovicích k vidění pestrá paleta komunální techniky, z níž jsme vybrali několik zástupců, především z řad již zmíněných a v expozicích převažujících traktorů.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down