16.08.2017 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na dobré adrese se nový traktor rozhodně neztratí

Letos v březnu rozšířil strojový park rodinné farmy Gabriely a Pavla Šelongových v Pustějově na Novojičínsku nový traktor New Holland Boomer 40. Pořízen byl s pomocí dotace poskytované na modernizaci zemědělských podniků. A zahálet rozhodně nebude. Pomůže při přípravě půdy, v agregaci s rotavátorem, sazečem i při plečkování a dalších pracích.

Hned úvodem je třeba zmínit, že nový traktor se ocitl v Pustějově na velice dobré a zajímavé adrese. Ekologická farma Šelongových byla totiž právě letos oceněna Nadačním fondem Bartákův hrnec titulem Nejlepší ekologický zemědělec roku 2016. Ocenění bylo Šelongovým uděleno v 25. ročníku této slavnosti, jejíž tradici založil nestor českého ekologického zemědělství Richard J. Barták, za rozvoj systému komunitou podporovaného zemědělství a přístup ke spotřebitelům.

„Do letošního jara jsme využívali pouze větší traktor s výkonem motoru 75 koní, ale ten nebyl pro naše účely ideální. Především pro práce spojené s pěstováním zeleniny jsme potřebovali menší obratnější univerzální stroj, který by byl schopen zvládat agregace s mnoha typy nářadí. Našim požadavkům definovaným ve výběrovém řízení plně vyhovovaly traktory New Holland Boomer. Jen jsme trochu váhali mezi modely Boomer 30 a Boomer 40. U toho výkonnějšího jsme se obávali vyšší hmotnosti (asi o 200 kg vyšší hmotnost než u druhého modelu), ale zatím se ukazuje, že vyšší hmotnost rozhodně není na škodu. Ba naopak, například při práci s postřikovačem je nutné traktor dotížit závažím. Od samého začátku jsme preferovali jednoduchý mechanický traktor s kultivačními koly, malým poloměrem otáčení a možností pomalé pracovní rychlosti. To vše Boomer 40 splňuje a zatím jsme s jeho prací plně spokojeni. Navíc servisní středisko dodavatele, společnosti ALS Agro, sídlí v nedalekých Sedlnicích. Spolupráce velice dobře funguje a servisní záležitosti jsou řešeny bez prostojů,“ hodnotí dosavadní zkušenosti s traktorem Pavel Šelonga.*

Více v časopisu Komunální technika 8/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down