21.05.2019 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na dnech otevřených dveří traktory čtyř značek

Příchod jara oslavila ve svém areálu v jihočeském Neplachově společnost GARNEA uspořádáním dnů otevřených dveří. Za příjemného počasí a s bohatým občerstvením přichystaným pro návštěvníky se během dvou dnů prezentovala jak zemědělská, tak komunální i stavební technika zastoupená produkty ze sortimentu nejen pořádající firmy, ale i společností Y-CZ.

Prim hrály mezi vystavenými exponáty jednoznačně traktory z produkce koncernu SDF. V České republice společnost GARNEA zastupuje značku Deutz-Fahr od roku 2011 a kromě těchto traktorů v zelené barvě do jejího portfolia přibyly i červené stroje SAME i bílé traktory Lamborghini. Společnost Y-CZ tuto již tak velice širokou nabídku doplňuje o japonské traktory Yanmar určené v České republice primárně pro komunální sektor. Firma tak servisně pečuje o dvě tisícovky traktorů čtyř uvedených značek, což vyžaduje kvalitní servisní zázemí s moderní diagnostikou a dostačujícími zásobami náhradních dílů s možností jejich rychlého dodání.

Nebudou se lišit pouze designem

Tři traktorové značky produkované koncernem SDF se dříve lišily prakticky pouze svým designem a konstrukce jednotlivých modelů byla víceméně shodná. Postupem času dochází ale k určitému odlišení.

Značka SAME se momentálně věnuje vývoji a výrobě traktorů s výkony motorů od 35 do 140 koní a s mechanickou převodovkou, přičemž dosud využívaná plynulá převodovka se přestává běžně používat. „Určitě jde o traktory, které je možné doporučit pro komunální nasazení. Jejich nejnižší vyráběná výkonová řada Solaris (od 35 koní) s mechanickou převodovkou může být dobrou alternativou traktorů Yanmar, které se v této výkonové kategorii vyrábějí pouze s hydrostatickým systémem pojezdu, popřípadě s plynulou převodovkou. V sadech a vinohradech nacházejí svoje uplatnění traktory Frutteto s výkony motoru od 80 do 115 koní a s příznivou celkovou šířkou. Tyto traktory jsou vybavené unikátní přední odpruženou nápravou a kabinou a nezávislým zavěšením kol. Traktory Frutteto s nízkým těžištěm nacházejí uplatnění i v horských oblastech, a to především díky novému systému řízení obou náprav, zvedací síle zadního tříbodového závěsu 3,8 t a zvedací síle předního závěsu 2,4 tuny. Do technických služeb se hodí i další novinka, přepracovaná verze modelu Dorado, jemuž v zelené barvě odpovídá traktor 5D Keyline. Jde o jednoduchý traktor s tříválcovým motorem z koncernu SDF o výkonu 75 až 100 koní bez filtru DPF a AdBlue, jeho předností je nová dvoumístná kabina a čistě mechanická převodovka 10/10 či 15/15 s maximální rychlostí 40 km/h při redukovaných otáčkách. Bez filtru pevných částic a AdBlue mohou pracovat i silnější modely SAME Explorer,“ popisuje stručně nabídku traktorů značky SAME Václav Zámečník, jednatel společnosti Y-CZ.*

Více v časopisu Komunální technika 5/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down