Multifunkční vozidla ZEBRA a ELZEBRA: nenechte si ujet dotace ani financování

Za poslední dva roky nenajdete v oblasti komunální techniky výrobce, který by nabídl tolik technických vylepšení, jako již známá česká inovativní automobilka ZEBRA GROUP. O podrobnostech jsme hovořili s jednatelem Petrem Řihákem.

„Potřebujete-li komunální víceúčelové vozidlo, které může po nezbytném proškolení řídit kdokoliv s řidičským průkazem typu B, na němž lze vyměnit nástavby podle potřeby, a chcete ho mít k dispozici do osmi až deseti týdnů od objednání, víte s jistotou, že řešením je ZEBRA,“ vysvětluje Petr Řihák a pokračuje:

„Kromě dodání automobilu s evropskými technickými parametry se můžete spolehnout také na nabídku financování a dotačního poradenství. K tomu nabízíme volbu, jestli budete mít vozidlo se spalovacím motorem nebo s bezemisním, čistě elektrickým. Chcete se přesvědčit a vůz si vyzkoušet dřív, než budete mít zajištěné financování nebo schválena dotace? To jsou reálné možnosti, které nabízíme jako český výrobce komunálních víceúčelových vozidel a současně nosičů výměnných nástaveb ZEBRA.“

Elektrovozy s dotacemi

Od začátku sériové výroby, kdy se ZEBRA rozeběhla po České republice i Slovensku, již pomáhá více než 100 vozidel této značky městům a obcím. K tomu rok 2022 přinesl významné ocenění, když byla ELZEBRA vybraná na mnichovském veletrhu IFAT jako finalista soutěže o cenu za inovaci evropského sdružení pro pracovní stroje a komunální techniku VAK, kam ji posunula odborná porota jako dosud jediného českého výrobce komunální techniky za celou dobu pořádní tohoto prestižního světového veletrhu.

Co z toho plyne pro zákazníka? Slovo má Petr Řihák: „Pozitivní hodnocení projektu ELZEBRA ukazuje, že vozidla na elektrický pohon mají na trhu stále větší uplatnění. Jsme rádi, že máme možnost nabídnout špičkovou kvalitu českým uživatelům. Tomu by měla pomoci také vypsaná dotační výzva ministerstva životního prostředí, podle které mají uživatelé možnost do výběru svých dotačních záměrů zařadit tuzemské vozidlo v nejužitečnější kategorii speciální stroj, kde dosahuje výše dotace 700 000 korun. Tím se již tak zajímavý ukazatel celkových nákladů životního cyklu vozidla ELZEBRA stane ještě atraktivnějším.“

Podpora financování

Obě motorizace víceúčelových vozidel Zebra, tedy varianta bezemisního vozidla („zero emission“) ELZEBRA, stejně jako modifikace s novým dieselovým motorem Caterpillar, schválené pod označením ZEBRA CAT, splňují všechny nejvyšší požadavky na výhodné podmínky pořízení, nízké provozní náklady, komfort, bezpečnost a odolnost. To vše je podporované vysoce efektivním pohonem ve variantách 4 x 4 nebo 4 x 2, systémem ABS, nezávislým zavěšením přední a zadní nápravy, vzduchovým odpružením a výškově nastavitelnou ložnou plochou, která je mimochodem největší ve své třídě, chytře ovládanou tříokruhovou hydraulikou, dále s možností připojení také ručního elektrického nářadí, a navíc současně korektní nabídkou využívat stejné nástavby jako dosud.

„Každý řádný hospodář se nejprve zeptá, jak si zajistí financování. Proto jsme rádi, že můžeme ve spolupráci s odborníky z ČSOB leasingu nabídnout pomoc při sestavení vhodné kombinace dotačního financování, podpory Národní rozvojové banky a výhodného leasingu pro nedotovaná řešení. Tuto nabídku mohou využít obce, kraje, dobrovolné svazky obcí, příspěvkové organizace územních samosprávných celků i obchodní společnosti vlastněné nebo spoluvlastněné veřejným subjektem,“ doplňuje Petr Řihák a pokračuje: „Je nám všem jasné, že dnešní doba je nejistá, a uvědomujeme si, co vše se ještě může změnit, například ceny energií, dozvuky pandemie, dopady inflace. Proto nabízíme možnost, že všem zájemcům naše vozy ZEBRA předvedeme a nastavíme podmínky využívání podle jejich skutečných potřeb. Stačí nám napsat nebo zavolat.“*