16.02.2017 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mulčovat nebo sbírat? Každý si může vybrat

Ten, kdo chce zodpovědně pečovat o travnaté plochy, je v samém počátku svého snažení postaven před dilema, jakou nejvhodnější technologii zvolit. Zda posečenou travní hmotu sbírat do zásobníku a odvážet z pozemků, či častěji mulčovat, popřípadě během sezóny kombinovat obě uvedené varianty. Vždy je na každém zodpovědném pracovníkovi, aby zvolil technologii vhodnou pro konkrétní podmínky. Toho jsou si vědomi i výrobci žací techniky a někteří z nich proto nabízejí specializované stroje vhodné jak pro sečení se sběrem, tak pro mulčování. Patří mezi ně i italský výrobce GRILLO, jehož produkty do České republiky dováží a značkový servis zajišťuje společnost Pekass.

V roce 2010 byla založena společnost ARBOL SERVIS sídlící v pražské Krči. Jde tedy o poměrně mladou firmu, ovšem s širokým pracovním záběrem zahrnujícím nejen údržbu a realizaci zeleně areálů obchodních, administrativních a logistických center, ale i péči o interiérovou zeleň, realizaci zahrad, kácení stromů a poradenství.

Mladá společnost s širokou působností

„Velice rád mohu konstatovat, že za šest let činnosti jsme se výrazně posunuli kupředu. Našich služeb využívají téměř prakticky všechna velká obchodní centra v Praze, pečujeme též o zeleň v okolí důležitých komplexů administrativních budov, zahrnující hodně travnatých ploch pod závlahou i mnoho záhonů s bohatým zastoupením botanických druhů. Do této údržby spadají

též zimní zahrady s širokým zastoupením exotické vegetace a staráme se o okolí logistických

hal nejen v okolí Prahy, ale i na  Plzeňsku a Chebsku. Pestrost zajišťovaných činností vyžaduje značné profesní zkušenosti, které naši zaměstnanci získali za dlouhou dobu působení v tomto oboru. Důležitá je ovšem také logistika zabezpečení prací, závisející často na klimatických podmínkách a pochopitelně na sto procent musí fungovat používaná technika. Především v případě údržby zeleně areálů logistických hal jsme vsadili na mulčovací sekačky Grillo Climber, těchto strojů máme momentálně pět a uvažujeme o dalším, jelikož naše služby chceme rozšiřovat,“ představuje zaměření firmy ARBOL SERVIS její jednatel Ing. Firmo Donaire.

Ideální pomocník

Firma se stará zhruba o 40 hektarů travnatých ploch a z této výměry přibližně polovinu udržuje mulčovacími sekačkami. „Když je porost řídký, slouží zmulčovaná zeleň jako hnojivo, v případě, kdy je trávy hodně, je třeba posečenou trávu sesbírat. Pozemky mulčujeme podle potřeby a smluvních podmínek, na jaře pochopitelně s častější intenzitou. Mulčovací sekačky Grillo Climber se ukázaly jako ideální řešení pro údržbu středně velkých ploch. Díky svým kompaktním rozměrům jsou vhodné pro údržbu úzkých pruhů zeleně (například mezi budovami a ploty) a vzhledem ke své rychlosti a obratnosti zvládají s potřebným výkonem i větší celistvější plochy a kvalitní práci odvádějí i na mírných svazích. Vždy pochopitelně platí, že rozhodujícím faktorem je šikovnost obsluhy, nicméně ovládání stroje je jednoduché, obsluha se s ním rychle sžije. Proto jsou sekačky Grillo u našich pracovníků velice oblíbené a rádi s nimi pracují,“ zdůrazňuje Firmo Donaire.*

Více v časopisu Komunální technika 2/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down